Radio Boom93 :: Sport http://www.boom93.com/info/sport/rss.html sr http://www.boom93.com/sw4i/thumbnail/Sport.jpg?thumbId=40033&fileSize=67852&contentType=image/jpeg&lastModified=1339061963000 Radio Boom93 :: Sport http://www.boom93.com/info/sport/rss.html Požarevljani osvojili veliki bod protiv Crvene zvezde http://www.boom93.com/info/sport/42430/pozarevljani-osvojili-veliki-bod-protiv-crvene-zvezde.html Rukometaši Požarevca su u 8. kolu dočekali ekipu Crvene zvezde iz Beograda. ]]>

Odličnu igru su Požarevljani pružili protiv favorizovanih Beograđana. Početak prvog poluvremena ekipa Crvene zvezde je uspela da nametne svoju igru, ali nisu uspeli značajnije rezultatski da se odlepe. Pri kraj prvog poluvremena ekipa Požarevca je uspela da iskoristi nekoliko grešaka gostiju i uspela da preokrene rezultat. Prvo poluvreme je završeno 16:15 u korist Požarevljana.

Ekipa Požarevca je odlično otvorila drugo poluvreme, pošto su povećali svoju prednost na 3 gola razlike. Imala je ekipa Požarevca odličnu šansu da se još dodatno rezultatski odlepi pošto je Crvena zvezda igrala sa dva igrača manje. Ipak tada se desio pad u igri Požarevljana pa je iskusna Beogradska ekipa uspela da preokrene rezulutat i povede. Do kraja utakmice igralo se gol za gol sve do poslednjih minuta utakmice. U poslednjem minute utakmice Požarevljani su izjednačili golom Avramovića koji je postavio konačan rezultat utakmice 31:31.

Iako je Požarevac još uvek bez pobede u prvenstvu ovaj bod protiv ekipi dodatno znači u daljoj borbi za opstanak. Najefikasniji u ekipi Požarevca bio je kapiten Marko Čavaljuga, dok je u Crvenoj zvezdi 8 golova postigao Viktor Matičić. Za igrača utakmice proglašen je Đorđe Todorović iz ekipe MRK Požarevac. U sledećem kolu Požarevljani putuju u Niš gde će se sastati sa liderom šampionata ekipom Železničara 1949.

]]>
Crvena Zvezda ponovo pobedila Mladi radnik http://www.boom93.com/info/sport/42416/crvena-zvezda-ponovo-pobedila-mladi-radnik.html U 6. kolu Super odbojkaške lige Srbije ekipa Mladog radnika se u Beogradu sastala sa ekipom Crvene Zvezde. ]]>

Ekipa Mladog radnika je odlično otvorila meč i sa 26:24 osvojila prvi set. To je bilo najviše što su Požarevljani  pružili u ovaj utakmici pošto je ekipa Crvene Zvezde lako osvojila naredna tri seta i sa 3:1 dobila ovaj meč.

Najbolji pojedinac u ekipi Mladog radnika Konstantin Čupković koji je postigao 16 poena. Najraspoloženiji za igru u ekipi Crvene Zvezde bio je Aleksandar Gmitrović koji je postigao 20 poena. U sledećem kolu ekipa Mladog radnika dočekuje Radnički iz Kragujevca.

]]>
Rukometaši Požarevca dočekuju ekipu Crvene Zvezde http://www.boom93.com/info/sport/42401/rukometasi-pozarevca-docekuju-ekipu-crvene-zvezde.html U 8. kolu Super muške rukometne lige ekipa Požarevca ugostiće Crvenu Zvezdu iz Beograda. ]]>

Marko Čavaljuga, kapiten MRK Požarevac kaže da je ekipa Požarevca, na gostovanju ekipi Mokre gore u Zubinom potoku, pretpela novi poraz u prvenstvu. On navodi da je to bilo jako teško gostovanje, ali da u ovoj utakmici ekipa Požarevca nije imala sreće da izvuče povoljan rezultat.

„U Požarevac dolazi ekipa Crvene Zvezde koja je posle dva vezana poraza upala u rezultatsku krizu. Takvoj ekipi se ne preti ali mislim da imamo kvaliteta da pobedimo Beograđane pred domaćom publikom. Mi je smo bez pobede u prvenstvu ali mislim da je vreme da se krene sa dobrim rezultatima“ rekao je Čavaljuga.

Utakmica se igra u Hali sportova u Požarevcu u subotu 18. novembra od 17:30h. Ulaz je slobodan.

]]>
Mladi radnik bez pobede u poslednjih 5 kola (VIDEO) http://www.boom93.com/info/sport/42363/mladi-radnik-bez-pobede-u-poslednjih-5-kola-video.html Ekipa Mladog radnika ne zna za pobedu u poslednjih 5 odigranih kola. Požarevljani su u 15. kolu ugostili ekipu Loznice. ]]>

Prvu šansu na utakmici imala je ekipa Mladog radnika. Igrao se 5 minut kada je kapiten Marković poslao loptu na krilo koju je prihvatio Stojanović. On je uspeo da ispred gola pronađe Milovanovića koji šutira pored gola. Novu šansu beležimo u 15 minutu kada je lopta došla do Stojanovića. On je uspeo da izgradi poziciju za šut koji je završio pored gola. Prvu priliku na utakmici za ekipu Loznice beležimo u 25 minutu kada je Martinović uputio neprecizan šut ka golu Mladog radnika.  Na odmor se otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu ekipa Loznica je preuzela inicijativu na terenu. U 49 minutu ekipa Loznice je imala šansu da povede. Iz auta ubačena je lopta u šesnesterac Mladog radnika. Loptu je uspešno zahvatio glavom Denković koju je poslao pored gola. Ekipa Mladog radnika uspela je do kraja utakmice uputi još dva šuta ka golu gostiju iz Loznice. Prvi šut beležimo u 86 minutu kada je Stanković loptu poslao preko gola golmana Loznice Savića. Najbolju šansu ekipa Mladog radnika imala je u 93 minutu utakmiceckada je kapiten Požarevljana Marković šutirao sa 20 metara. Lopta je prošla pored golmana Loznice i pogodila stativu. Posle ovog šuta sudija je označio kraj utakmice koja je završena bez golova.

Ekipa Mladog radnika se nalazi u napadačkoj krizi pošto u poslednjih 5 utakmica nisu uspeli da postignu gol. Napadači Mladog radnika imaće pravo na popravni u subotu 18. novebra kada će na Gradskom stadionu u Požarevcu ugostiti ekipu Mokre gore iz Zubinog potoka. Početak utakmice je zakazan za 13h.

]]>
Košarkaši Požarevca bez poraza u prvenstvu http://www.boom93.com/info/sport/42336/kosarkasi-pozarevca-bez-poraza-u-prvenstvu.html Košarkaši Požarevcu su u 5. kolu Druge regionalne lige grupa Zapad 2 uspeli da u Petrovcu na Mlavi savladaju ekipu Sloge sa 96:63. ]]>

Lokalni derbi je kao i uvek obilovao žestokim duelima i željom za prestižnom pobedom. Domaćini su se dobro držali protiv favorizovanih gostiju ali su im sve nade za pobedom ugašene nakon isključenja kapitena i najboljeg igrača Boška Grgića koji je nakon namerne odmah dobio i tehničku grešku, što je značilo automatsko isključenje do kraja utakmice. Nakon toga, demoralisani igrači Sloge postepeno popuštaju pred naletima požarevljana koje su predvodili košgeterski raspoloženi Kurtiševski i kapiten Papić.

U idućem kolu ekipa Požarevca je slobodna, tako da za dve nedelje sledi gostovanje vrlo dobroj ekipi Sloge iz Despotovca.

]]>
Odbojkaši nastavili sa pobedama http://www.boom93.com/info/sport/42303/odbojkasi-nastavili-sa-pobedama.html Odbojkaši Mladog radnika iz Požarevca su u 5. kolu Super odbojkaške lige Srbije ugostili ekipu Spartaka iz Subotice. ]]>

Igrači Mladog radnika nastavili su sa dobrim igrama u prvenstvu. Oni su uspeli da sa 3:0 (25:23;25:16;25:23) u setovima savladaju ekipu Spartaka i osvoje nove bodove za vrh tabele. Najefikasniji kod Požarevljana bio je Konstatin Čupković sa 17 postignutih poena. U redovima Spartaka 10 poena postigao je Uroš Kecman.

Ovom pobedom ekipa Mladog radnika se plasirala na 2. mesto na tabeli. U sledećem kolu Požaevljani putuju u Beograd gde će se sastati sa ekipom Crvene Zvezde. Podsetimo da su se ove sezone ekipe Mladog radnika i Crvene Zvezde sastali u osmini finala Kupa Srbije. Beograđani su bili bolji i sa 3:2 u setovima savladali Požarevljane.

]]>
Velika pobeda Rudara dok je ekipa Požarevca ponovo poražena, Požarevljanke savladale Pirot http://www.boom93.com/info/sport/42276/velika-pobeda-rudara-dok-je-ekipa-pozarevca-ponovo-porazena-pozarevljanke-savladale-pirot.html U Super muškoj rukometnoj ligi Srbije odigrano je 7. kolo. Ekipa Rudara je u Kostolcu ugostila Slogu iz Požege, dok su Požarevljani putovali u Zubin Potok gde su se sastatali sa ekipom Mokre gore. Rukometašice Požarevca su se, u 7. kolu Super B rukometne lige, sastale sa ekipom Pirota. ]]>

Ekipa Rudara iz Kostolca ostvarila je važnu pobedu za plasman u gornji deo tabele. Kostolčani su odigrali jednu dobru utakmicu protiv Sloge iz Požege. Igrači Rudara su uspeli da od početka utakmice nametnu svoj ritam i da povedu više golova razlike. Ipak igrači Sloge uspeli su da se do kraja poluvremena primaknu na gol razlike. Prvo poluvreme je završeno rezultatom od 16:15 u korist Kostolčana. Drugo poluvreme donelo je bolju igru gostiju iz Požege koji su uspeli da povedu. Ipak odličnim intervecijama golman Rudara Budović pomogao je saigračima da se vrate u vođstvo i dođu do 2 gola razlike. Pokušavali su igrači Sloge da uhvate priključak, ali Kostolčani odigrali su prisebno u odbrani. Ekipa Rudara uspela je da slavi sa 30:25 i dodatno se približi vrhu tabele. Najbolji strelac u ekipi Rudara bio je Nenad Nedeljković sa 6 postignutih golova. U ekipi Sloge 7 golova postigao je Darko Todorović. Za igrača utakmice proglašen je Miloš Tica iz Rudara. U sledećem kolu ekipa Rudara putuje u Suboticu gde će se sastati sa ekipom Spartaka.

Ekipa Požarevca nije uspela da na teškom gostovanju u Zubinom potoku zabeleži prvu pobedu u sezoni. Požarevljani su protiv ekipe Mokre gore odigrali hrabro, ali nisu uspeli da ostvare povoljan rezultat. Ekipa iz Zubinog potoka je pobedila sa 29:28 i tako upisala prvu pobedu u sezoni. U ekipi Mokre gore po 4 gola postigli su Nenad Đukić, Aleksandar Nikolić, Nemanja Aleksić, Vladimir Milić i Nemanja Vuković. U ekipi Požarevca najefikasniji bio je Marko Jokić sa 8 postignutih golova. Za igrača utakmice proglašen je Nenad Đukić iz ekipe Mokre gore. U sledećem kolu ekipa Požarevca dočekaće ekipu Crvene Zvezde iz Beograda.

Posle tri vezana poraza rukometašice Požarevca uspele su da zabeleže novu pobedu u prvenstvu. Oni su pred svojom publikom odigrali jednu pravu ligašku utakmicu protiv ekipe Pirota. Prvi deo igre pripao je rukometašicama Pirota koje su uspele da nametnu ritam i kontrolišu utakmicu. Prvo poluvreme je završeno 11:12 u korist Piroćaniki. U drugom poluvremenu Požarevljanke su uspele da preokrenu rezultat. Ključne golove za ekipu Požarevca je postigla Fatau Goudiabu, koja je Požarevljanke dovela u vođstvo. Pokušale su igračice Pirota da se vrate u utakmicu ali nisu imali dovoljno snage. Utakmica je završena rezultatom od 22:19 u korist ekipe Požarevca. Najbolji strelac u ekipi Požarevca bila je Tamara Nikić sa 7 postignutih golova. U ekipi Pirota 5 golova je postigla Danijela Krčak. Za igračicu utakmice proglašena je kapiten Požarevljanki Biljana Maksimović. U sledećem kolu ekipa Požarevca putuje u Adu gde će sastati sa ekipom Halas Jožef.

]]>
OK Mladi radnik: Da nastavimo niz pobeda http://www.boom93.com/info/sport/42231/ok-mladi-radnik-da-nastavimo-niz-pobeda.html Odbojkaš Mladog radnika sastaće se u 5. kolu Super odbojkaške lige sa ekipom Spartaka iz Subotice. ]]>

Ognjen Duduj, kapiten Mladog radnika kaže da je Spartak dobra, uigrana ekipa uz mladog trenera Žakića, koji zna šta radi  i zna da ukomponuje ekipu.

„Svesni smo našeg kvaliteta, našeg rada, našeg iskustva i mislim da uz našu dobru igru možemo da pobedimo goste iz Subotice. Prošle godine su Mladi radnik i Spartak vodili borbu za direktan plasman u viši rang, ekipa iz Subotice nije bitnije promenila koncept igre. Znamo ko su glavni nosioci ekipe i znamo na koga najviše da obratimo pažnju i nadam se da ćemo ih znati kako da ih zaustavimo“ rekao je Duduj.

Mario Medan, doskarašnji igrač Spartaka iz Subotice, sadašnji organizator igre Mladog radnika, kaže da neće imati prevelikih simpatija prema bivšem klubu i da je 100 posto uz novi klub. Medan je pozvao navijače da dođu u što većem broju i da podrže klub.

Utakmice se igra u subotu 11. novembra od 19h u Hali sportova u Požarevcu.

]]>
Mladi radnik 1926 poražen na gostovanju (VIDEO) http://www.boom93.com/info/sport/42197/mladi-radnik-1926-porazen-na-gostovanju-video.html U 14. kolu Srpske lige grupa Zapad ekipa Mladog radnika 1926 je gostovala u Provu gde je igrala protiv istoimene ekipe. ]]>

Na teškom gostovanju ekipa Mladog radnika nije uspela da se vrati sa bodovima. Ekipa Prova je uspela je sa bele tačke uspela da savladala Požarevljane. Mladi radnika 1926 ima šansu da upiše nove bodove pred svojom publikom.

Na gradskom stadionu u Požarevcu u 15. kolu ekipa Mladog radnika 1926 ugostiće ekipu Loznice. Utakmica se igra u subotu 11. novembra od 13 h.

]]>
Košarkaši nastavili sa pobedama http://www.boom93.com/info/sport/42145/kosarkasi-nastavili-sa-pobedama.html U 4. kolu Druge regionalne lige grupa Zapad 2 ekipa Požarevca uspela je sa 89:65 da savlada ekipu Stragari Šumadija iz Aranđelovca. ]]>

U 4. kolu na domaćem terenu košarkaši Požarevca su izvojevali i četvrtu pobedu nad ekipom iz Aranđelovca. Domaći košarkaši su od samog starta utakmice uzeli stvar u svoje ruke ne dozvolivši gostima da se u velikoj meri razigraju. Odbrana je bila na visokom nivou, kao i šut sa distance, kako za 2, tako i za 3 poena.

U narednom kolu Požarevljani gostuju u Petrovcu, gde će se sastati sa ekipom Sloge.

]]>
Još jedna pobeda odbojkaša Mladog radnika http://www.boom93.com/info/sport/42107/jos-jedna-pobeda-odbojkasa-mladog-radnika.html U 4. kolu Super odbojkaška lige Srbije ekipa Mladog radnika iz Požarevca gostovala je u Staroj Pazovi gde se sastala sa ekipom Spartaka. ]]>

U jednom dobrom meču ekipa Mladog radnika je posle velike borbe uspela da savlada ekipu Spartaka. Požarevljani su uspeli da sa 3:0 u setovima savladaju dobru ekipu iz Stare Pazove. Najbolji pojedinac iz ekipe Spartaka bio je Tomo Mićić koji je postigao 22 poena. U ekipi Mladog radnika po 16 poena postigli su Boris Buša i Konstatin Čupković.

U sledećem kolu ekipa Mladog radnika će u Požarevcu ugostiti ekipu Spartaka iz Subotice.

]]>
Nerešeno u gradskom derbiju, rukometašice Požarevca ponovo poražene http://www.boom93.com/info/sport/42075/nereseno-u-gradskom-derbiju-rukometasice-pozarevca-ponovo-porazene.html U utakmici 6. kola Super muške rukometne lige Srbije sastali su se gradski rivali ekipe Požarevca i Rudara iz Kostolca. U 6. kolu Super B ženske rukomtne lige Srbije ekipa Požarevca je gostovala u Vrbasu gde se sastala sa istoimenom ekipom. ]]>

Ekipe Požarevca i Rudara odigrali su pravu derbi utakmicu. Početak utakmice je pripao Požarevljanima koji su preko Jokića i Kneževića uspeli da povedu sa nekoliko golova razlike. Sredinom poluvremena ekipa Rudara je uspela jeda iskoristi pad u igri Požarevca i polako da smanje prednost. Zahvaljujući odličnim odbranama Budovića ekipa Rudara uspela je da preokrene i da dobije prvo poluvreme sa 15:13. Početkom drugom poluvremena ekipa Rudara uspela je da održava prednost. Ipak u 40 minutu utakmice, posle nekoliko dobrih odbrana golmana Požarevca Đorđevića, ekipa Požarevca uspela je da izjednači rezultat. Do kraja utakmice igralo se gol za gol, sa dosta grešaka na obe strane. Utakmice je završena rezultatom 26:26. Najefikasniji kod ekipe Požarevca bio je Marko Jokić koji je postigao 7 golova. U ekipi Rudara iz Kostolca najefikasniji su bili sa 5 postignutih golova Nenad Nedeljković i Igor Nedeljkov. Za igrača utakmice proglašen je Nenad Nedeljković iz Rudara. U sledećem kolu ekipa Požarevca putuje u Zubin Potok gde će se sastati sa ekipom Mokre gore, dok će ekipa Rudara u Kostolcu ugostiti ekipu Sloge iz Požege.

Rukometašice Požarevca pretrpele su još jedan poraz u prvenstvu. One su u Vrbasu od početka utakmice bile nadigrane od istoimene ekipe. Ekipa Vrbasa je pobedlia ŽRK Požarevac sa 29:23. Najefikasnija igračica u ekipi Vrbasa bila je Jelena Mažić koja je postigla 7 golova. U ekipi Požarevca Olja Nikolić je postigla 9 golova. Za igračicu utakmice proglašena je Jovana Vasiljković iz ekipe Vrbasa. U sledećem kolu ekipa Požarevca ugostiće ekipu Pirota.

]]>
Prvi ovosezonski gradski derbi http://www.boom93.com/info/sport/42013/prvi-ovosezonski-gradski-derbi.html U 6. kolu Super rukometne lige Srbije ljubitelje rukometa očekuje prava poslatica, utakmica izmeću gradskih rivala MRK Požarevac – Rudar iz Kostolca. ]]>

Kapiten MRK Požarevac, Marko Čavaljuga kaže da će njegova ekipa ići na pobedu protiv Rudara.

„Biće neizvestan meč pošto se dobro poznajemo sa igračima iz ekipe Rudara. Oni su ekipa koja je dugo na okupu koja je vođena sa odličnim trenerom Ajdačićem koji zna kako da igra derbi utakmice. Sa druge strane i naš trener Urošević je spreman i jako motivisan pred ovu utakmicu i mi ćemo kao i uvek pred našim navijačima idemo samo na pobedu i ako bude malo sreće da uzmemo 2 boda“ rekao je Čavaljuga.

Ekipa Rudara je trenutno u boljem položaju pošto u sezoni imaju ostvarene dve pobede, jednu nerešenu i 2 izgubljlene utakmice i trenutno se nalaze na 8. mestu na tabeli.

Požarevljani od početka nove sezone imaju 3 poraza i dve nerešene utakmice i osvojena dva boda nalaze se 9. mestu na tabeli.

Utakmica se igra u nedelju 5. novembra od 18h u Hali sportova Požarevac. Ulaz je slobodan.

]]>
Crvena Zvezda pobedila Mladi radnik http://www.boom93.com/info/sport/41950/crvena-zvezda-pobedila-mladi-radnik-.html U utakmici osmine finala Kupa Srbije ekipa Mladog radnika je u Požarevcu ugostila tim Crvene Zvezde iz Beograda. ]]>

U pravoj Kup utakmici ekipa Mladog radnika pružila je dostojan otpor favorizovnoj ekipi Crvene Zvezde. Odlično su krenuli Požarevljani u prvom setu koji su dobili sa 25:21. Ipak ekipa Crvene Zvezde je u drugom setu totalno nadigrala Mladi radnik u svim aspektima i dobija ga sa 25:14.

U trećem setu ekipa Mladog radnika zaigrala je bolje i uspela da dobije ovaj set sa 25:20. Velika borba je viđena u četvrtom setu u kome su se bolje snašli Beograđani i dobijaju ovaj set sa 25:21. Ekipa Crvene Zvezde je peti set rutinski odigrala i sa 15:12 dobila ovaj set i sa 3:2 u setovima plasirala se u sledeće kolo Kupa Srbije.

Najbolji pojedinac u ekipi Mladog radnika bio je Filip Kovačević koji je postigao 17 poena. U ekipi Crvene Zvezda najefikasniji sa 25 poena bio je Aleksandar Gmitrović.

]]>
Rukometašice Požarevca poražene pred domaćom publikom http://www.boom93.com/info/sport/41896/rukometasice-pozarevca-porazene-pred-domacom-publikom.html Rukomtašice Požarevca su u 5. kolu Super B rukometne lige ugostile ekipu Zaječara 1949. ]]>

Požarevljanke su, posle poraza u Kučevu, krenule na pobedu protiv ekipe Zajčara. Uspele su Požarevljanke da početkom utakmice nametnu svoj tempo i veći deo poluvremena su vodile. Na odmor se otišlo rezultatom 14:12 u korist Požarevca. U drugom poluvremenu Požarevljanke su zaigrale još bolje i uspele da se odlepe na nekoliko golova razlike. Ipak posle time out-a Zaječara igračice ove ekipe su mnogo bolje odigrale u odbrani i palako su uspele da smanje razliku ekipe Požarevca. Na 10 minuta do kraja utakmice ekipa Zajčare uspeva da dođe do vođstva. Gostujuća ekipa je ovu prednost uspela da zadrži do kraja utakmice i zasluženo trijumfuje sa 30:27.

U ekipi ŽRK Požarevac 10 golova postigla je Olja Nikolić, dok u ekipi Zaječar 1949 10 golova postigla je Jelena Stekić. Za igračicu utakmice proglašena je Olja Nikolić iz ekipe Požarevac. U sledećem kolu Požarevljanke putuju u Vrbas gde će se sastati sa istoimenom ekipom.

]]>
Građani biraju projekte http://www.boom93.com/info/sport/41806/gradjani-biraju-projekte.html Šapčani se upravo pripremaju za referendum, na kom će meštani neposredno odlučivati kako će u narednoj godini trošiti prikupljene poreze, saopšteno je juče na konferenciji u beogradskom Medija centru na Terazijama. ]]>

Već dve godine, Šabac sav porez na imovinu, umesto u opštinsku, vraća u kase mesnih zajednica, a onda ih meštani troše za sopstvene potrebe, po prioritetime koje odrede. U selima u šabačkom kraju meštani su dosad novac od poreza uložili u različite projekte, najčešće rekonstrukcije domova kulture, atarskih puteva, groblja, rasvetu, uređenje centara sela.

- Naši sugrađani će se 3. decembra neposredno izjasniti šta žele u svojim zajednicama. Dakle, neposredno izjašnjavanje kao u Švajcarskoj, sami biraju - ne lidera, ne političku partiju, već glasaju za svoje ideje i projekte. Svi mogu da glasaju, ali da predlažu ideje mogu samo oni koji su platili porez. Kad sami odlučuju, ljudi donose dobre odluke, istakao je Nebojša Zelenović gradonačelnik Šapca. Igor Marsenić, član gradskog veća, objasnio je da je princip takav da “ljude pustite u proces odlučivanja, da oni shvate da su to njihove odluke”.

Gradsko veće grada Šapca usvojilo je odluku i pravilnik kojim se utvrđuje pravo mesnih zajednica na prenos sredstava od naplaćenih poreza na imovinu fizičkih lica. Uvođenjem ovog pravnog akta u život Šapčana, pomerio se fokus odlučivanja neposredno na građane. I u protekle dve godine domaćinski se raspolagalo novcem koji je vraćen u seoske budžete, a Grad je na svaki uloženi dinar , za projekte rekonstrukcija i izgradnje, davao i po nekoliko puta više iz gradske kase.

SNS protiv, ali prvi u redu za pare

- Sa političkim otporima se borimo već pet godina. Pripadnici SNS-a glasali su protiv ovoga, ali su zato sutra prvi stali u red za pare. Ipak z Beograda nije bilo političkih pritisaka. Ovo je dobra stvar i dobra politika, jer je jedinstvena kod nas i nikad pre se nije desila. Ovu odluku doneli smo još 2015. godine, istakao je Zelenović. Gradonačelnik je na kraju konferencije pozvao sve predstavnike medija da 3. decembra dođu u Šabac, da vide za šta i kako su građani glasali, a da prvi put to nisu stranke i političari.

]]>
Humanitarna utakmica veterana FK VGSK – FK Crvena zvezda http://www.boom93.com/info/sport/41763/humanitarna-utakmica-veterana-fk-vgsk-%E2%80%93-fk-crvena-zvezda.html U Velikom Gradištu će se, 30. oktobra, igrati humanitarna utakmica veterana FK VGSK – FK CRVENA ZVEZDA. U utakmici igraju večite fudbalske legende: Šestić, Aćimović, Pižon, Ognjenović, Bursać, Đurovski i mnogi drugi. ]]>

Ulaz je besplatan, a susret veterana omogućili su sponzori ABS Komerc, Ivanović prevoz, Maraton LDN, SUR Talia, SUR Kod Brke, Restoran Dinčić, DE-JA-GO Komerc, Kompanija Stojić, Marija Petrol, EGGS Prom i Medžik Piramid.

Utakmica počinje u 14,30 sati na stadionu FK VGSK.

]]>
Druga pobeda košarkaša Požarevca http://www.boom93.com/info/sport/41681/druga-pobeda-kosarkasa-pozarevca.html U Drugoj regionalnog ligi grupa zapad 2 ekipa Požarevca je lako savladala ekipu Bane iz Raške. Požarevljeni su pobedili sa 79:56. ]]>

Požarevljani su opravdali ulogu favorita u susretu protiv ekipe iz Raške. Trener Vlašković je dao priliku svim igračima i najbolje ju je iskoristio pojačanje iz beogradskog Dinamika, Janko Rakonjac koji je propisno izrešetao koš gostiju. Narednog vikenda sledi gostovanje u Vrnjačkoj Banji i očekuje se nastavak pobedničkog niza.

]]>
Mladi radnik izgubio od Novog Pazara http://www.boom93.com/info/sport/41619/mladi-radnik-izgubio-od-novog-pazara.html Odbojkaši Novog Pazara pobedili su posle preokreta ekipu Mladog radnika u Požarevcu sa 3:2 (26:28, 25:18, 23:25, 25:16, 15:11), u utakmici 2. kola Superlige. ]]>

Meč u Sportskom centru Požarevac trajao je sat i 57 minuta, a na tribinama je bilo oko 250 gledalaca.

Novopazarce su predvodili Irfan Hamzagić sa 17, Marko Vukašinović sa 16, Marko Radosavljević sa 15 i Aleksa Polomac sa 12 poena, a istakli su se i Benjamin Daca sa devet i Andrija Vilimanović sa osam poena.

Najefikasniji akter utakmice bio je Boris Buša iz Mladog radnika sa 24 poena, dok su Konstantin Čupković i Filip Kovačević ostvarili 13, odnosno 10 poena za poraženi tim. Darko Savić dodao je osam, a Ognjen Duduj šest poena za Požarevljane.

Novi Pazar će u trećem kolu biti domaćin subotičkom Spartaku, dok će Mladi radnik gostovati kraljevačkoj Ribnici.

]]>
Prvi komšijski derbi bez pobednika (VIDEO) http://www.boom93.com/info/sport/41569/prvi-komsijski-derbi-bez-pobednika-video.html U 11. kolu Srpske fudbalske lige grupa Zapad, ekipa Mladog radnika 1926 je ugostila ekipu Smedereva 1924. ]]>

Publika na Gradskom stadionu u Požarevcu je mogla da prisustvuje pravoj derbi utakmici. Stekao se utisak da je ekipa Mladog radnika bila bliža pobedi. Prvu šansu na utakmici beležimo u 6. minutu kada je igrač Mladog radnika Krstić šutirao ka golu ali je pogodio svog igrača Muljaića. Novu šansu imali su gosti iz Smederava u 19. minutu utakmice. Dosuđen je slobodan udarac na 20 metara od gola Mladog radnika, koji je izveo Radović. Njegov šut je krajnim naporom golman Mladog radnika Savić izbacio u kroner. Novu  šansu za Požarevljane beležimo u 34. minutu. Stojilović je pred šesnestercom odlično pronašao Milovanovića, koji u situaciji „1 na 1“ šutira pravo u golmana Smedereva Bogdanovića. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja pa se na odmor otišlo bez golova.

Na samom početku drugog poluvremena nova šansa za Mladi radnik. Igrao se 48. minut kada je lopta došla do Markovića koji je uspeo da šutira ka golu Smedereva, ali njegov je udarac završio pored gola. Ekipa Smederva je najbolju šansu na utakmici imala u 50 minutu. Stojanović je uspeo da pronađe Stevanovića koji je sa 5 metara šutirao preko gola. Novu šansu za Požarevljane beležimo u 58. minutu. Kapiten Mladog radnika Marković je ubacio loptu u šesneterac koju je glavom zahvatio Milovanović, ali i ovaj šut je završio preko gola.  Najbolju priliku na utakmici ekipa Mladog radnika imali su u 60 minutu. Posle akcije Markovića i Banjca pred šesnestercom Smedereva, ubačena je lopta pred gol koju je zahvatio Petković. On je šutirao glavom i pogodio prečku. Do kraja utakmice nije bilo značajnih prilika pa je utakmica završena bez golova.

U sledećem kolu ekipa Mladog radnika putuje u Ub gde će se sastati sa ekipom Jedinstva.