Radio Boom93 :: Sport http://www.boom93.com/info/sport/rss.html sr http://www.boom93.com/sw4i/thumbnail/Sport.jpg?thumbId=40033&fileSize=67852&contentType=image/jpeg&lastModified=1339061963000 Radio Boom93 :: Sport http://www.boom93.com/info/sport/rss.html ŽFK Požarevac ponovo pred teškim zadatkom http://www.boom93.com/info/sport/50863/zfk-pozarevac-ponovo-pred-teskim-zadatkom.html U sklopu 5. kola Superlige Srbije za žene, u nedelju 23. septembra na Gradskom stadionu u Požarevcu sa početkom u 15 časova i 30 minuta, ŽFK Požarevac ugostiće ekipu Mašinca iz Niša ]]>

Nakon dva ubedljiva poraza protiv Spartaka iz Subotice(8:0) i Sloge iz Zemuna(4:0), ekipu ŽFK Požarevac očekuje još jedan težak zadatak u vidu ekipe Mašinca koja je trenutno na deobi prvog mesta sa Slogom iz Zemuna. Mašinac trenutno ima maksimalnih devet bodova, a zvanično se nalazi na drugom mestu isključivo zbog ''lošije'' gol razlike u donosu na zemunsku Slogu.

Mašinac je tradicionalno težak protivnik našeg tima. U prethodnoj sezoni na obe utakmice viđeno je šest pogodaka. Požarevljanke su u prvom meču izvukle bod igrajući 3:3, dok su kao gosti poražene sa ubedljivih 6:0.

U sledećem kolu koje će na programu biti odigrano 29. septembra ženski fudbalski tim iz Požarevca, gostovaće ekipi Vojvodine.

]]>
Mladi radnik juri novu prvenstvenu pobedu http://www.boom93.com/info/sport/50847/mladi-radnik-juri-novu-prvenstvenu-pobedu.html U sklopu 6. kola Srpske lige Zapad, fudbaleri Mladog radnika ugostiće ekipu Jedinstva iz Uba. ]]>

U subotu 22. septembra sa početkom od 15 časova i 30 minuta, na Gradskom stadionu u Požarevcu ekipa Mladog Radnika pokušaće da veže dve pobede i savlada gostojuću ekipu Jedinstva iz Uba.

U prethodnom kolu tim iz Požarevca slavio je na svom terenu protiv ekipe Prova sa ubedljivih 4:0 i tako sa osvojenih 8 bodova dospeo na  6. mesto Srpske lige Zapad. S druge strane, Jedinstvo je kao domaćin poraženo od strane trenutnog lidera na tabeli, ekipe Šumadije iz Aranđelovca, sa 2:0. Jedinstvo se sa 6 osvojenih bodova nalazi na poziciji broj 9.

Ove dve ekipe sastale su se i prethodne sezone kada je Jedinstvo iz dvomeča uzelo četri boda.
Na Gradskom stadionu u Požarevcu bilo je nerešeno 1:1, dok je Jedinstvo kao domaćin slavilo sa 2:0.

U sledećem kolu koje će se odigrati 29. septembra, tim Mladog radnika gostovaće ekipi Smedereva.

]]>
RK Rudar započinje novu Superligašku sezonu http://www.boom93.com/info/sport/50841/rk-rudar-zapocinje-novu-superligasku-sezonu.html U subotu 22. septembra odigraće se mečevi 1. kola Superlige Srbije u rukometu. Ekipa RK Rudar iz Kostolca ugostiće Dinamo iz Pančeva sa početkom u 19 časova. Tom prilikom, Dragan Ajdačić, trener rukometnog kluba Rudar, govorio je za Boom93 o predstojećoj sezoni. ]]>

Kako Ajdačić kaže, pripreme nisu prošle kako je planirano.

„ Bukvalno u zadnji čas otišlo nam je nekoliko ključnih igrača, prvotimaca, tako da smo u nekompletnom sastavu sa nekoliko kadeta povučenih iz našeg drugog tima krenuli pripreme sa malim zakašnjenjem. Pripreme nisu išle kako smo očekivali ali polako smo krenuli sa konsolidacijom, tako da se nadamo najboljem“.

Što se tiče pojačanja, njih najverovatnije više neće biti za ovu sezonu.

„ Zbog finansija verovatno više nećemo dovoditi novih igrača. Vratio nam se naš golman Vuković Miloš koji je povratnik iz inostranstva. Takođe, doveli smo dva iskusna igrača, Miloša Padežanina i Dragana Radosavljevića. To su igrači od kojih ove sezone očekujemo dosta. Pored dovođenja nekoliko iskusnih igrača, povukli smo i nekoliko igrača iz našeg drugog tima. To su mladi momci generacija 2001 – 2002, koji će imati prilike da se uz ove starije kale i steknu novo iskustvo. Za par godina, na te igrače možemo računati da će biti oslonac tima“ rekao je Ajdačić.

Glavni cilj tima za ovu sezonu biće opstanak u najelitnijem domaćem takmičenju.

„ Da smo na vreme oformili ekipu i da nisu otišli glavni igrači, možda bi nam i ambicije bile drugačije. Finansije nisu na zavidnom nivou, klupa nam je kratka tako da su se svi problemi od prošle sezone preneli i na ovu. Naš glavni cilj za ovu sezonu biće opstanak“.

U prvom kolu ekipa Rudara biće domaćin timu Dinama iz Pančeva, prošlogodišnjem učesniku SEHA regionalne rukometne lige.

„ Mi u meč ulazimo nekompletni i neuigrani jer smo bukvalno dva nova pojačanja na poziciji beka, doveli u poslendjih sedam dana. Dinamo je ozbiljna ekipa, koja se pred ovu sezonu dobro pojačala, dovođenjem nekoliko bivših reprezentativaca. Dinamo je apsolutni favorit ali mi ćemo svakako pokušati da pred domaćom publikom odigramo časno i motivisano“ završio je Ajdačić.

]]>
Odloženo polufinale u Kostolcu http://www.boom93.com/info/sport/50794/odlozeno-polufinale-u-kostolcu.html Polufinalni meč kupa GFS-a Požarevac između Rudara 2001 i Borca iz Klenovnika, koji je bio predviđen da se odigra danas u Kostolcu sa početkom od 16 časova, na osnovu sporazumnog dogovora klubova, odložena je za 26. septembar. ]]>

Voljom žreba, koji se održao u prostorijama Gradskog fudbalskog saveza Požarevac, određeno je da se u polufinalnim mečevima sastanu Rudar iz Kostolca i Borac iz Klenovnika, kao i dve ekipe iz Požarevca, Železničar protiv Mladog radnika.

Prvo polufinale između Rudara i Borca bilo je predviđeno da se odigra danas, ali je dogovorom klubova meč pomeren za 26. septembar kada će se odigrati i drugo polufinale. Oba meča, tog dana, počeće u 15 časova i 30 minuta.

Finalni meč zakazan je za 10. oktobar na Gradskom stadionu u Požarevcu sa početkom u 15 časova.

]]>
RSK Rabrovo i Pomoravlje lideri svojih liga http://www.boom93.com/info/sport/50757/rsk-rabrovo-i-pomoravlje-lideri-svojih-liga.html Za vikend odigrano je 4. kolo Podunavsko – šumadijske zone, kao i 6. kolo Braničevske okružne lige. ]]>

Ekipa iz Velikog Gradišta, VGSK, bila je bolja kao domaćin od ekipe Morave iz Velike Plane, pobedivši sa 3:1. Uspešan domaćin bila je i ekipa Petar Dobrnjac iz Dobrnje. Oni su sa 2:0 bili bolji od ekipe Rudara iz Stamnice. Lider prvenstva RSK iz Rabrova je na gostovanju demolirao domaću ekipu Homoljac iz Žagubice sa ubedljivih 11:0 dok je Zvižd iz Kučeva na svom terenu slavio minimalnim rezultatom protiv ekipe Borca iz Ralje.

Kada je reč o Braničevskoj okružnoj ligi, Pomoravlje iz Vlaškog Dola je trenutno nezaustavljiv. Poslednja žrtva bila je ekipa Mlave iz Malog Laola koja je poražena sa 4:1. Rudar iz Kostolca uspeo je da iznenadi na svom terenu i savlada Železničar iz Požarevca sa 2:1. Makce je na svom terenu deklasirano od strane Đerdapa iz Golupca sa 5:0. Budućnost iz Vezičeva savladala je sa 2:0 ekipu Sloge iz Burovca, a identičnim rezultatom, kao domaćin, slavila je i ekipa Poleta iz Suvog Dola protiv ekipe Jedinstva iz Ljubinja. Prava goleada viđena je u meču Rudara iz Krepoljina i Obilića iz Živice gde je domaćin slavio sa 4:3. Omladinac iz Šetonja rutinski je sa 3:0 savladao Borac iz Klenovnika, dok je Trgovački iz Petrovca na Mlavi igrao protiv Borca iz Žabara na svom terenu i slavio sa 2:1.

]]>
Održan Plivački Maraton na Srebrnom jezeru http://www.boom93.com/info/sport/50726/odrzan-plivacki-maraton-na-srebrnom-jezeru.html Za vikend 15. septemba na Srebrnom jezeru u Velikom Gradištu,održao se prvi Plivački maraton u sklopu SRB OPEN Water kupa. ]]>

Pravo nastupa na ovom maratonu imali su svi domaći i strani plivači, a sve u interesu promocije plivanja na otvorenim vodama u Republici Srbiji. Staza je bila kružna, a njena dužina iznosila je 3000 m ( dva kruga po 1500m). Staza je bila vidljivo obeležena bovama, a pored toga plivače su zarad što veće bezbednosti pratile i spasilačke službe u čamcima.

Učešće je uzelo 107 plivača, kako iz Srbije tako i iz zemalja regiona kao što su Mađarska, Makedonija i Bosna i Hercegovina.

Ulogu favorita opravdao je Tamaš Farkaš, član maraton tima iz Bačke Palanke, dok je u kategoriji dama, titulu ponela Jelena Jačenski, član tima Vojvodine iz Novog Sada.

Takmičenje se odvijalo po pravilima FINA, PSS i Saveza za DMMP i bodovalo se u okviru SRB OPEN kupa za tekuću 2018. godinu.

Organizatori ovog takmičenja bili su Sportski savez Opštine Veliko Gradište i Savez za daljinsko – maratonsko i masters plivanje Srbije.

]]>
Jovana Grujić po starom – nova titula http://www.boom93.com/info/sport/50718/jovana-grujic-po-starom-%E2%80%93-nova-titula.html Jovana Grujić osvojila je internacionalni teniski turnir Solnechnyi Cup u Belorusiji u kategoriji devojčica do 12 godina, 3. kategorije. ]]>

Jovana Grujić osvojila je još jedan u nizu trofeja ove godine. Ovog puta, fantastičan rezultat napravila je na internacionalnom turniru u Belorusiji gde je u finalnom duelu bila bolja od Ruskinje Arine Bulatov sa 2:0, po setovima 6:2 6:2. Igrom i rezulatom, Jovana je u finalnom meču izdominirala kao da je reč o 1. kolu a ne, po tradiciji, najtežem meču turnira.

Za Jovanu nema vremena za slavlje jer koliko sutra 18. septembra učestvuje na novom turniru, takodje u Belorusiji, tačnije u Minsku.

Krajem godine su na programu neki od najkvalitetnijih turnira koji će se održati na teritoriji Amerike, gde bi bila idealna prilika da se Jovana okuša i prezentuje svoje tenisko umeće. Ipak, kako je to u tenisu „popularno“, finansije su te koje koče odlazak na tako velike turnire, a samim tim i stopiraju velike nade kao što je naša Jovana. Svako ko želi da bude deo pobedničkog tima, a može i želi da pomogne da se Amerika osvoji, dobrodošao je.

Jovana je tokom ove godine osvojila četri evropske titule, a gledajući kako igra, tu ne planira da se zaustavi.

]]>
ŽFK Požarevac vezao dva ubedljiva poraza http://www.boom93.com/info/sport/50701/zfk-pozarevac-vezao-dva-ubedljiva-poraza.html Za vikend, u sklopu 4. kola Superlige Srbije za žene, na stadionu FSB-a na Adi Ciganliji, ekipa Sloge iz Zemuna bila je bolja od tima ŽFK Požarevac, pobedivši sa ubedljivih 4:0 (3:0). ]]>

Nakon poraza od Spartaka iz Subotice (8:0), ŽFK Požarevac je ponovo poražen, ovog puta, bolja ekipa bila je Sloga iz Zemuna, koja je slavila sa velikih 4:0. Ovom pobedom Sloga se popela na čelo prvenstva bez primljenog gola u tri odigrana kola.

Pobednik je bio rešen već nakon prvog poluvremena kada je domaća ekipa dominantnom igrom uspela čak tri puta da savlada našeg golmana. U drugom poluvremenu, još jednim golom u našoj mreži, stavljena je tačka na ovaj meč.

Požarevljanke su i u ovom kolu bile oslabljane neigranjem nekolicine standardnih igračica, pa je evidentno da će se njihovim povratkom u tim, ekipa stabilizovati.

Ekipa Požarevca trenutno se nalazi na petom mestu Superlige sa tri osvojena boda. U sledećem kolu, ekipa iz Požarevca ugostiće ekipu Mašinca iz Niša koja kao i Sloga iz Zemuna ima maksimalnih devet bodova ali lošiju gol razliku u odnosu na Zemunce.

]]>
Poraz KMF Požarevac na početku sezone http://www.boom93.com/info/sport/50690/poraz-kmf-pozarevac-na-pocetku-sezone.html Ekipa Kluba malog fudbala Požarevac je u 1. kolu Druge futsal lige Srbije gostovala ekipi Deus Futsal iz Sremske Mitrovice. ]]>

Požarevljani nisu uspeli na teškom gostovanju da upišu prve tri boda na početku sezone. Njih je ekipa Deusa uspela da savlada sa 4:3.

U sledećem kolu ekipa KMF Požarevac ugostiće SAS iz Zrenjajnia. Prošle sezone ove ekipe su se dva puta sastale. U prvoj utakmici u Požarevcu domaća ekipa savladala je SAS sa 5:2, dok u utakmici u Zrenjanju SAS je savladao Požarevljane rezultatom od 5:3.

Utakmica će se odigrati u ponedeljak 24. septembra u Hali sportova u Požarevcu.

]]>
Het trik Gordića za pobedu Mladog radnika http://www.boom93.com/info/sport/50687/het-trik-gordica-za-pobedu-mladog-radnika.html U okviru 5. kola Srpske fudbalske lige grupa Zapad na Gradskom stadionu u Požarevcu ekipa Mladog radnika 1926 je ugostila tim Prova. ]]>

Posle početnih ispitivanja snaga ekipa Mladog radnika krenula je agresivnije ka golu gostiju iz Prova. Prvu ozbiljniju šansu na utakmici igrači Mladog radnika su pretvorili u pogodak. U 10. minutu utakmice lopta je došla do Jankovića koji je preciznim udarcem sa oko 15 metara uspeo da savlada golmana Prova Ranđelovića i dovede Mladi radnik u vođstvo. Na drugi gol se nije dugo čekalo. U 12. minutu lopta je stigla do novog pojačanja Mladog radnika Miloša Gordića koji se sam našao ispred golmana Prova. Gordić je smireno poslao loptu u mreži i tako povisio rezultat na 2:0. Ekipa Prova mahom je pretila ekipi Mladog radnika iz prekida . Prvu ozbiljniju šansu beležimo u 26. minutu kada je precizan šut ka golu Mladog radnika uputio Nedeljković. Golman Požarevljana Savić je krajnim naporom uspeo da zaustavi ovaj šut. Nedeljković je ponovo bio u prilici da ugrozi Savića. U 33. minutu Nedeljković je ponovo izveo slobodan udarac ali je golman Mladog radnika i ovaj put bio siguran. Najbolju šansu ekipa Prova imala je u 44 minutu kada je šut igrača Gudana završio tik pored stative. Na odmor se otišlo rezultatom od 2:0 za ekipu Mladog radnika.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imala je ekipa Mladog radnika. U 46 minutu loptu je lepo ubacio Janković, ali je Gordić ostao kratak. Od tog minuta kreće ofanziva gostiju iz Prova. U 48 minutu tukao je igrač Prova Nedeljković sa 20 metara ali je Savić bio siguran. Najraspoloženiji za igru u ekipi prove Nedeljković imao je šanse i u 65 i 67 minutu ali nije uspeo da savlada golmana domaćina. U 68 minutu novi gol za Mladi radnik. Golman Prova Ranđelović greši i lopta dolazi do Gordića, koji uspeva da pošalje loptu u mreži gotovo iz mrtvog ugla. U 71 minutu ponovo isti akteri kod novog gola za Požarevljane. Ranđelović je ponovo pogrešio, a Gordić je surovo kaznio tu grešku i povećao vođstvo Mladog radnika na 4:0. Posle gola Mladog radnika igra se smirila. Poslednju šansu na utakmici imao je Provo kada je Nedeljković sa oko 5 metara uputio šut ka golu Mladog radnika. Ni ovaj put lopta nije našla put do mreže pošto je pogodila stativu. Utakmica je završena rezultatom od 4:0.

Posle ove pobede ekipa Mladog radnika je na 4. mestu na tabeli sa 8 osvojenih bodova. U sledećem kolu Požarevljani će ugostiti ekipu Jedinstva iz Uba.

]]>
ŽFK Požarevac na gostovanju Slogi iz Zemuna http://www.boom93.com/info/sport/50655/zfk-pozarevac-na-gostovanju-slogi-iz-zemuna.html U sklopu 4. kola Superlige Srbije za žene, 15. septembra, ŽFK Požarevac gostovaće ekipi Sloge iz Zemuna. ]]>

Ekipa Sloge trenutno je jedini tim u prvenstvu koji za sada nije primio nijedan gol. U prethodnom kolu, meč Crvene zvezde i Sloge bio je odložen, pa je tako poslednji meč koji je Sloga odigrala bio duel protiv Spartaka iz Subotice. S obzirom da su subotičanke na taj meč izašle sa rezervnim timom, Sloga je slavila sa 3:0. S druge strane, ŽFK Požarevac je svoj meč protiv Spartaka iz Subotice u poslednjem kolu izgubio sa ubedljivih 8:0.

Prošle sezone, ove dve ekipe su se sastale četri puta. U regularnom delu prvenstva, tim iz Požarevca odneo je obe pobede bez primljenog gola, dok je u Play Out takmičenju Sloga slavila kao domaćin, dok je u Požarevcu bilo nerešeno.

U sledećem kolu, fudbalerke iz Požarevca ugostiće Mašinac iz Niša.

]]>
Mladi radnik cilja tri boda http://www.boom93.com/info/sport/50652/mladi-radnik-cilja-tri-boda.html U sklopu 5. kola Srpske lige Zapad, 15. septembra, ekipa Mladog radnika će ugostiti ekipu Prova. Početak utakmice zakazan je za 15 časova i 30 minuta. ]]>

Nakon što je u prethodnom kolu „Radnik“ uspeo da isčupa bod (0:0) na gostovanju ekipi Šumadije iz Aranđelovca, na Gradskom stadionu u Požarevcu gostovaće ekipa Provo koja dolazi iz istoimenog naselja koja se nalazi u Mačvanskom okrugu u sklopu opštine Vladimirci.

Provo se trenutno nalazi na 11. mestu Srpske lige Zapad sa četri osvojena boda. Tik iznad Prova, nalazi se Mladi radnik sa pet osvojenih bodova. Provo je u prethodnom kolu slavio protiv ekipe Proletera iz Mihajlovca sa 3:0.

Ova dva tima sastala su se dva puta tokom prošle sezone. Provo je kao domaćin slavio minimalnim rezultatom, dok je u Požarevcu bilo nerešeno – 1:1.

U sledećem kolu, koje će na programu biti 22. septembra, tim Mladog radnika ugostiće ekipu Jedinstva iz Uba.

]]>
Pojačanja RK Rudar pred predstojeću sezonu http://www.boom93.com/info/sport/50627/pojacanja-rk-rudar-pred-predstojecu-sezonu.html Rukometni klub Rudar iz Kostolca pojačao je svoje redove pred početak nove Superlige koja startuje 22. septembra. ]]>

RK Rudar iz Kostolca će u novu sezonu ući sa nekoliko novih igrača koji bi trebali da pomognu ekipi u ostvarivanju što boljih rezultata.

Prvi pojačanje za ovu sezonu bio je golman Miloš Vuković, Kostolčanin, koji je u Rudaru napravio svoje prve rukometne korake. Nakon prve epizode u Rudaru, Vuković je branio za Spartak iz Subotice, Metalurg iz Skoplja i Antaliju. Nakon Vukovića, još jedan golman se priključio ekipi. Reč je o veteranu Branku Stajkoviću koji je pre dolaska u Rudar, kratkotrajno branio boje Lokomotive iz Lapova.

Nakon dva čuvara mreže, ugovore su potpisala i dva igrača koji igraju na poziciji levog beka, Miloš Padežanin i Nenad Miljković. Miloš Padežanin svojim iskustvom i bogatom karijerom, sigurno će biti od velike pomoći ekipi iz Kostolca. Padežanin je pre ovog potpisa igrao za Partizan, Dinamo iz Pančeva, Železničar, kao i za nekoliko klubova sa teritorije Mađarske, Austrije i Portugala. S druge strane Nenad Miljković je mladi igrač koji je tek počeo da piše svoju karijeru. On je u Rudar stigao iz ekipe Novog Beograda.

Rudar će u prvom kolu Superlige Srbije biti domaćin ekipi Dinama iz Pančeva.

]]>
Završen međunarodni futsal turnir http://www.boom93.com/info/sport/50589/zavrsen-medjunarodni-futsal-turnir.html Za vikend održan je drugi po redu međunarodni turnir u futsalu pod imenom „ Trofej Požarevca“. ]]>

Pored domaćina KMF „Požarevac“ koji se takmiči u drugoj ligi, na turniru su učestvovale i prvoligaške ekipe „FON“ iz Beograda i „Novi Pazar“. Turnir je svojim dolaskom upriličila i ekipa „Liberta“ iz Beča koja se takmiči u Prvoj ligi Austrije.

U polufinalnim duelima, ekipa iz Novog Pazara pobedila je domaću ekipu KMF „ Požarevac“ sa 1:0(0:0), dok je beogradski „FON“ bio ubedljiv u duelu protiv tima „Liberta“, pobedivši sa 5:1(1:1).

U utakmici za treće mesto, pred oko 150 gledalaca, sastali su se domaći „Požarevac“ i „Liberta“. Prvo poluvreme proteklo je u neizvesnoj borbi, dok je u nastavku utakmice, domaćin bio nemilorsdan. Pobednom od 6:2 (3:2) domaćin je osvojio treće mesto.

U finalnom meču desila se još jedna ubedljiva pobeda. Ekipa „FON“ slavila je sa 5:2(3:0) protiv ekipe „Novi Pazar“. Već u prvom poluvremnu bilo je jasno ko je biliži osvajanju trofeja. U drugom delu utakmice, tim iz Novog Pazara podigao je ritam utakmice, ali nije uspeo da preokrene duel.

Organizacija ovog turnira kao i prethodnog puta ide na adresu Kulturno sportskog centra Požarevac  i KMF „Požarevca“.

]]>
Prvi Kup Požarevca pripao Hoksima i Valkirama http://www.boom93.com/info/sport/50559/prvi-kup-pozarevca-pripao-hoksima-i-valkirama.html Muški fleg tim Obrenovac Hawks i ženska fleg fudbal ekipa Sirmium Valkyries iz Sremske Mitrovice osvojili su prvi Kup Požarevca, turnir održan povodom obelažavanja 15 godina rada i postojanja kluba KAF Požarevac. ]]>

Takmičenje je održano 9. septembra na gradskom stadionu u Požarevcu, za koje se prijavilo 10 timova: pet u muškoj i pet u ženskoj konkurenciji, sa više od 100 igrača.

Valkirama trofej, Tijana Mitrić MVP

Na ženskom turniru u konkurenciji su bili: Požarevac Pastuvi, Čačak Angel Warriors, Sremska Mitrovica Sirmium Valkyries, Obrenovac Hawks i Pančevo Panthers.

Mitrovčanke su ostavile maksimalan učinak. Sa četiri pobede i bez poraza osvojile su turnir, a njihova igračica Tijana Mitrić proglašena je najkorisnijom igračicom.

Na 2. mestu našle su se Obrenovčanke sa skorom 3—1, treće su bile Požarevljanke s polovičnim rezultatom 2—2, dok je četvrto i peto mesto pripalo ekipama iz Čačka (1—3) i Pančeva (0—4).

Jastrebovi do pehara, Pavle Ivanović MVP

U konkurenciji muškaraca svoje ekipe su imali: Požarevac Pastuvi, Čačak Angel Warriors, Novi Beograd Orlovi, Obrenovac Hawks i Sremska Mitrovica Legionaries.

Kao i Valkire, i obrenovački Jastrebovi ubeležili su četiri pobede, bez poraza završivši turnir koji su zaluženo i osvojili, a njihov igrač Pavle Ivanović proglašen je za najboljeg pojedinca.

Na drugom mestu su se našli Ratnici iz Čačka sa tri pobede i jednim porazom; treće mesto pripalo je Orlovima (2—2), a Legionari i Pastuvi zauzeli su četvrto, odn. peto mesto.

Novi Beograd — Požarevac 33 : 7

KAF Požarevac se ovom prilikom zahvalio svim sponzorima i prijateljima kluba na pomoći u organizaciji turnira, a svim ekipama koje su učestvovale čestitao na fer borbi i ostvarenim rezultatima, uz nadu da će turnir sledeće sezone biti još bolji i veći.

]]>
Završen memorijalni košarkaški turnir http://www.boom93.com/info/sport/50549/zavrsen-memorijalni-kosarkaski-turnir.html Za vikend u Kulturno sportskom centru u Požarevcu, održan je treći memorijalni turnir „Branimir Jocić – Bane“. Sve ekipe na turniru, takmičele su se u kategoriji kadeta. ]]>

Ovo je treći memorijalni turnir koji se održava u čast nekadašnjeg člana košarkaškog kluba „Po Basket“, Baneta Jocića, koji je nažalost preminuo 2015. godine.

Pored domaće ekipe „Po Basket“ iz Požarevca, na turniru su učestvovale i ekipe KK „Mladost“ iz Smederevske Palanke koja je dvostruki i prošlogodišnji osvajač ovog turnira, KK „Beko“ iz Beograda i debitant KK „Tamiš“ iz Pančeva.

Ove godine prvo mesto osvojio je KK „Beko“ iz Beograda koji  je u finalu slavio protiv prošlogodišnjeg osvajača, ekipe „Mladosti“ iz Smederevske Palanke. U duelu za treće mesto, domaći „Po Basket“ bio je bolji od „Tamiša“ iz Pančeva.

Ceo događaj upriličio svojim prisustvom  i nekadašnji član KK „Po Basket“ a danas član KK „Borca“ iz Čačka i seniorski reprezentativac Srbije, Ilija Đoković.

Pored glavnog organizatora KK „ Po Basket“, u organizaciji su pomogli i porodica Jocić, Kulturno sportski centar Požarevac, RKS Centralne Srbije i grad Požarevac.

]]>
ŽFK Požarevac ubedljivo poražen http://www.boom93.com/info/sport/50543/zfk-pozarevac-ubedljivo-porazen.html Za vikend, u sklopu 3. Kola Superlige Srbije za žene, ekipa ŽFK Požarevca je doživela ubedljiv poraz protiv ekipe Spartaka iz Subotice. Na stadionu FK Potisja u Kanjiži, domači tim slavio je sa velikih 8:0. ]]>

Kada uz činjenicu da igrate protiv najjače ekipe na ovim prostorima uzmete i činjenicu da ulazite u meč bez četri standarne igračice, onda sigurno nemate puno prostora za optimizam. Ipak sticajem takvih okolnosti, ostaje vam da pružite svoj maksimum i borite se do poslednjeg zvižduka. Naš tim se borio koliko je mogao ali u ovom trenutku to nije bilo dovoljno. Bez obzira na rezultat, borba i trud su dobar snag i put kojim se treba ići u nekim novim utakmicama.

U prvom poluvremenu viđena su dva pogotka, dok je u nastavku domaći tim slavio još šest puta.

Tim ŽFK Požarevac će 15. septembra u sklopu 4.kola gostovati Slogi iz Zemuna.

]]>
Savić doneo bod iz Aranđelovca http://www.boom93.com/info/sport/50540/savic-doneo-bod-iz-arandjelovca.html Za vikend, u sklopu 4. kola Srpske lige Zapad, ekipa Mladog radnika osvojila je bod na gostovanju Šumadiji iz Aranđelovca, u utakmici bez golova. ]]>

Ekipa Mladog radnika iz Požarevca uspela je da izvuče bod na gostovanju trenutnom lideru prvenstva ekipi Šumadije iz Aranđelovca. Tokom čitavog meča domaća ekipa stvarala je opasne napade i nekoliko izglednih prilika. Zahvaljujući svojom nepreciznošću i golmanu gostiju, Saviću, tim iz Požarevca nije izgubio ovaj meč.

Od starta utakmice domaći tim nametnuo je svoj ritam igre. Miskovanom igrom šutiranja sa veće udaljenosti i kombinovanjem kratkih pasova, Šumadija je ostavila goste bez ritma. U prvom poluvremenu, golman Savić koji zaslužuje epitet junaka utakmice, skinuo je nekoliko „zicera“. Treba izdvojiti udarac domaćih, tačnije Filipovića, koji je sa oko 30 i više metara tukao loptu, ali sjajnom paradom Savić preusmerava loptu koja od prečke odlazi u korner.

U drugom poluvremenu nastavilo se u istom ritmu. Domaćin napada, Savić brani. Pored toga što su u nekoliko napada domaći fudbaleri u izglednim prilikama bili neprecizni, treba izdvojiti šansu iz 65. minuta meča kada je nakon izvedenog kornera lopta preletela sve igrače sa prve stative i pet metara, došla do jednog od igrača domaće ekipe koji je sa pola metra uspeo da promaši čitav gol.

Gledajući tok meča i činjenicu da je Šumadija lider prvenstva, ovaj bod veliki je kao kuća.

U sledećem kolu, Mladi Radnik će ugostiti ekipu Provo. Meč će biti odigran 15. septembra sa početkom od 15 časova i 30 minuta.

]]>
Fudbalerke Požarevca pred teškim zadatkom http://www.boom93.com/info/sport/50515/fudbalerke-pozarevca-pred-teskim-zadatkom.html U sklopu 3. kola Superlige Srbije za žene, ekipa ŽFK Požarevac gostovaće najboljem timu države, ekipi Spartaka iz Subotice. Meč će se odigrati danas u Kanjiži sa početkom od 13 časova. ]]>

Koliko je Spartak težak protivnik govori i činjenica da je u poslednjih 20 međusobnih duela, tim iz Požarevca, zabeležio  samo jedan trijumf, dok je jednom uspeo da remizira. Zanimljivo, te bodove, ŽFK Požarevac je osvojio u prva četri međusobna duela.

U prošlom kolu fudbalerke požarevačke ekipe su slavile na gostovanju ekipi Radničkog iz Kragujevca, sa ubedljivih 6:1. S druge strane, ekipa Spartaka je usled turnira u Španiji i obaveza u Ligi šampiona, na svoj duel protiv ekipe Sloge iz Zemuna izvela drugu postavu, pa otuda ne čudi poraz od 3:0.

Pored toga što je Spartak tradicijom i igračkim kadrom apsolutni favorit u ovom duelu, njima na ruku ide i činjenica da će ŽFK Požarevac biti dodatno oslabljen neigranjem četri standradne prvotimke. Ipak, od naših igračica se očekuje da pruže svoj maksimum i odigraju najbolje što mogu u ovom trenutku.

]]>
Memorijalni turnir „3 na 3“ u Požarevcu http://www.boom93.com/info/sport/50491/memorijalni-turnir-%E2%80%9E3-na-3%E2%80%9C-u-pozarevcu.html U ponedeljak 10. septembra počeće šesti memorijalni turnir „Petar Cvejić“ koji će se održati u mesnoj zajednici Sopot. ]]>

Ovaj turnir je karakterističan jer se igra na male golove a svaki tim na terenu ima tri igrača.

Prijava ekipa trajaće do subote u 20 časova kada će se održati i žrebovanje.
Uplata po ekipi iznosi 3000 dinara, a timovi će moći da prijave šest igrača, od kojih će trojica igrati, a ostali biti rezervni igrači.

Prijave se mogu izvršiti na telefon 064/194-48-74 ili lično u MZ Sopot  svako dana u periodu od 19 do 21 čas.

Prošlogodišnji pobednik turnira bila je ekipa „Reglaža trapa Bata“, a za najboljeg igrača proglašen je Jovica Karanović. Organizator turnira kao i prethodnih godina je MZ Sopot.