Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Nastavljen košarkaški turnir u Požarevačkoj gimnaziji

23. 11. 2019. Požarevac

Izvor: Novinarska sekcija Požarevačke gimnazije

Nastavljen košarkaški turnir u Požarevačkoj gimnaziji

Sinoć je odigrana druga utakmica košarkaškog turnira u Požarevačkoj gimnaziji, između ekipa Downtown 012 i Silver-a.

Utakmica je od samog početka bila neizvesna, jer su u pitanju dve jake ekipe. U početku igra je bila u rukama ekipe Silver, sa par izvanrednih pogodaka i rezultatom 12-3 za Silver. Igra se tako i nastavila, ali se rezultat kasnije jako turbulentno promenio u 16-14. Provokacije su bile sastavni deo utakmice, ali to nije sprečilo da  se ona nastavi. Rezultat se preokrenuo u korist ekipe Downtown 012, koja je imala veliku prednost, 37-23. Utakmica se završila rezultatom 58-41.

Obavili smo intervju sa kapitenom pobedničke ekipe Downtown 012, Đorđem Кrstićem.

-Šta imate da kažete povodom vaše prve utakmice?

-Prva utakmica je odlično prošla, igrali smo odlično posle prve četvrtine smo krenuli boljim tempom, što se odrazilo i na rezultat.

-Кakvo je Vaše viđenje protivničke ekipe?

-Mislim da je glavni problem bio u njihovoj igri i to što su se uplašili nakon naše poboljšane igre.

-Šta očekujete od narednih utakmica?

-Mislim da narednu utakmicu sigurno dobijamo i da ćemo doći do finala.

-Кoga smatrate najvećim protivnikom?

-Nakon današnje pobede, smatram da više nemamo protivnike kojih bi trebalo da se plašimo.

Treća utakmica ovogodišnjeg turnira odigrala se između ekipe Aligator i ekipe Prošetali. Utakmica je za razliku od prethodne počela mirnijim tempom, ali se kod obe ekipe videla velika želja za pobedom. Rezultat je od samog početka išao u korist ekipe Prošetali, 5-2, što se i nastavilo (9-2) i kasnije se završilo rezultatom 26-21.

Кapiten ekipe Prošetali, Vukašin Živanović izdvojio je nekoliko minuta za novinarsku sekciju Požarevačke gimnazije.

-Šta imate da kažete povodom današnje utakmice?

-Veoma sam srećan i u ime cele ekipe se zahvaljujem publici na odličnoj atmosferi.