Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Fudbaleri Mladog radnika prekinuli seriju poraza (VIDEO)

10. 10. 2019. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Fudbaleri Mladog radnika prekinuli seriju poraza (VIDEO)

Fudbaleri Mladog radnika 1926 su u okviru 10. kola Srpske fudbalske lige grupa Zapad ugostili u Požarevcu tim Sloge iz Požege.

Požarevljani su odigrali najbolju utakmicu od početka sezone i uspeli da prekinu niz od tri poraza. Ekipa Mladog radnika uspela je da savlada favorita za plasman u viši rang, tim Sloge iz Požege.  U prvom poluvremenu posle početne inicijative gostiju iz Požege, ekipa Mladog radnika je zaigrala bolje u napadu i odbrani. Ta njihova inicijativa isplatila se u 20 minutu kada su Požarevljani došli u vodjstvo, kada je posle odličnog izvedenog kornera Pantića lopta došla do defanzivca Mladog radnika Osmanovića koji je bez problema glavom poslao loptu u mrežu. Pokušavala je ekipa Sloge da poravna rezultat, ali do kraja prvog poluvremena nije došlo do promena rezultata pa se na odmor otišlo rezultatom 1:0 u korist Požarevljana.

U drugom poluvremenu ekipa Mladog radnika imala je inicijativu u svojim nogama. To im se isplatilo u 81 minutu kada su Požarevljani došli do novog gola. Posle jedne kontre lopta je došla do Petkovića koji je loptu glavom poslao na drugu stativu. Tu se našao Marković koji je bez problema poslao loptu u nebranjeni deo mreže i povisio rezultat na 2:0. Posle drugog datog gola ekipa Mladog radnika se povukla i čuvala rezutat, dok su gosti iz Požege agresivnije krenuli ka golu Požarevljana. Agresinvost se ekipi Sloge isplatila u 87 minutu kada su uspeli da smanje rezultat. Tada je dosuđen slobodan udarac na 20 metara od gola Mladog radnika. Izvođač udarca je bio Martinović koji je pogodio nekog u živog zidu i poslao loptu u gol time smanjivši rezultat na 2:1. Napadala je Sloga do kraja utakmice ali je ekipa Mladog radnika uspela da izdrži sve napade i zasluženo slavi sa 2:1.

Posle 10 odigranih kola ekipa Mladog radnika 1926 je pobegla sa začelja tabele i trenutno se nalazi na 16. mestu sa 8 osvojenih bodova. U sledećem kolu Požarevljani gostuju u Kragujevcu gde će se sastati sa ekipom Sušice.