23. 04. 2019. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Smederevci slavili u Požarevcu (VIDEO)

U okviru 22. kola Srpske fudbalske lige grupa Zapad Mladi radnik 1926 je na Gradskom stadionu u Požarevcu ugostio tim Smedereva.

Već u prvom minutu utakmica glavni sudija Ivan Nikitović dosudio penal za ekipu Smedereva, zbog navodnog igranja rukom u šesnestercu igrača Mladog radnika Lazića. Siguran sa bele tačke bio je Nenad Đurđević koji je uspeo da savlada Savića. Na odmor se otišlo rezultatom od 1:0 u korist ekipe Mladog radnika.

Drugo poluvreme je donelo bolju igru Požarevljana, ali oni nisu uspeli da ozbiljnije ugroze golmana Smedereva Trifunovića. Posle još jedne sporne situacije ekipa Smedereva je povećala prednost na 2:0. Naime u 80. minutu utakmice ponovo je Nenad Đurđević uspeo da savlada Savića. Detalj koji je sporan predhodio je golu kada su domaći igrači signalizirali faul nad Lazićem, ali sudije nije ništa dosudio. Utakmica je završena rezultatom od 2:0 i ovo je drugi vezani poraz Požarevljana.

Već u sredu 24. aprila ekipa Mladog radnia će igrati u finalu Kupa Braničevskog okruga i igraće protiv Sloge iz Petrovca na Mlavi. U sledećem kolu Srpske fudbalske lige Zapad Mladi radnik putuje u Loznicu gde će sastati sa istoimenim timom.