12. 12. 2018.

Autor: N.Milić Izvor: Boom 93

Porazi rukometaša i rukometašica

U vikendu koji je za nama odigrani su mečevi domaćih rukometnih liga. Rudar iz Kostolca je izgubio od Spartaka iz Subotice, MRK Požarevac od Jedinstva iz Novog Bečeja, dok je ŽRK Požarevac poražen od Vrbasa.

U sklopu 11. kola Superlige Srbije, rukometaši Rudara iz Kostolca doživeli su poraz na gostovanju ekipi Spartaka iz Subotice. Pred sam kraj prvog poluvremena koje je bilo ujednačeno, domaći rukometaši prave mini seriju i na odmor odlaze sa prednošću od dve razlike - 16:14. U startu drugog poluvremena Spartak pravi zalihu koju uspeva da održi do poslednjeg sudijskog zviždka. Utakmica je završena ubedljivom pobedom Spartaka, a krajni rezultat bio je 30:23. Rudar je ovim porazom ostao zakucan na pretposlednjem 11. mestu sa samo četri osvojena boda uz učinak od dve pobede i devet poraza. U narednom kolu, Rudar će gostovati prvoplasiranom timu lige, ekipi Dinama iz Pančeva.

Ni ekipa iz Požarevca se ne može pohvaliti svojim učinkom za vikend. U sklopu 11. kola Super B lige Sever – centar, naš tim je poražen na gostovanju ekipi Jedinstva iz Novog Bečeja sa 26:22. Neefikasno prvo poluvreme pripalo je domaćinu koji je na pauzu otišao sa vodstvom od 13:8. Požarevac je drugo poluvreme dobio sa 14:13 ali to je bilo nedovoljno, nakon loše igre u prvom delu utakmice. Nakon poraza od 26:22, naš tim je pogoršao svoje mesto u ligi. Trenutno se nalazi na devetom mestu sa devet osvojenih bodova uz učinak od četri pobede, jednog remija i šest poraza. U sledećem kolu (igra se krajem februara) Požarevac će na svom parketu tražiti pobedu protiv poslednjeplasirane Crvenke.

Rukometašice su kao i njihove kolege imale loš vikend. Ipak, uzimajući u obzir činjenicu da je novi poraz njihov deveti u nizu, ovo nažalost postaje “normalna“ stvar. Devojke su za vikend bile domaćin ekipi Vrbasa koja je na kraju slavila sa 28:24. Naše devojke su se i pored poraza dobro borile. Na poluvremenu su vodile sa 13:12 ali su u nastavku meča ipak posustale. U sledećem kolu, koje će biti na programu sledeće godine krajem februara, ŽRK Požarevac i Sloga iz Petrovca na Mlavi odigraće lokalni derbi.