11. 12. 2018.

Autor: N.Milić Izvor: Boom93

Požarevac bolji od Smedereva

U sklopu 10. kola Prve regionalne lige – Grupa A, košarkaši Požarevca savladali su ekipu Smedereva na gostovanju sa 94:83 (17:22, 25:25, 32:26, 20:10).

Požarevaljani su i drugi put u sezoni uspeli da savladaju ekipu Smedereva. Nakon prve utakmice gde je naš tim ubedljivo slavio sa 83:65, drugi meč je bio nešto neizvesniji. Prvo poluvreme pripalo je Smederevcima koji su dobro odigrali u prvoj četvrtini meča, dok je u drugoj viđen nerešen rezultat. U drugom poluvremenu, naš tim diže igru i postavlja stvari na svoje mesto. U efikasnoj trećoj deonici meča, naš tim preokreće rezultat i u poslednju četvrtinu ulazi sa prednošću od jednog poena. U tim trenucima, koliko su domaći košarkaši pali, toliko su naši momci odigrali dobro i sigurno. Takvom igrom, rutinski su priveli meč kraju i tako upisali novu pobedu. U ekipi KK Požarevac istakao se Kurtiševski koji je postigao 21 poen, ali treba istaći i Marka Svitlicu koji je pogađao bitne koševe kada se utakmica lomila. On je meč završio sa 19 poena. U ekipi domaćina treba izdvojiti Stanića koji je ubacio 23 poena.

Ovom pobedom, naš tim je bliži takmičenju u play-off delu takmičenja. Požarevac je trenutno na četvrtom mestu lige sa 16 poena, uz učinak od šest pobeda i četri poraza.

U sledećem kolu Požarevac će biti domaćin drugoplasiranoj ekipi Jagodine. Meč je na programu 14. decembra sa početkom u 17 časova i 30 minuta.