10. 12. 2018.

Autor: N.Milić Izvor: Boom93

„Zvezda“ nerešiva enigma

U sklopu 12. kola Superlige Srbije, odbojkaši Mladog radnika pretrpeli su četvrti ovosezonski poraz od ekipe Crvene zvezde. Beogradski tim je ovog puta slavio sa 3:1 (28:26, 17:25, 29:27,25:22).

I četvrti put tokom prvog dela sezone, odbojkaši Mladog radnika nisu uspeli da savladaju Crvenu zvezdu. U odnosu na prethodne mečevi kada su gubili sa nulom, ovog puta,naš tim je uspeo da osvoji set. Ipak, iako sve „Zvezdine“ pobede deluju ubedljivo na papiru, u praksi nije tako. U svim ovosezonskim duelima (dva u prvenstvu i dva u kupu) odigrano je ukupno 13 setova od kojih je devet odigrano na razliku. Miksom znanja i sreće svaki put kada se lomilo, rezultat je odlazio na stranu crveno – belih.

„Radnik“ je odlično otvorio utakmicu. U trenucima kada je naš tim vodio sa 17:13 delovalo je da će prvi set otići domaćim odbojkašima. Ipak, „Zvezda“ pravi mini seriju i vraća se u igru. Nakon konstantne razmene poena, „Radnik“ je imao imao set loptu pri rezultatu 26:25, ali po “staroj“ navici ne koristi svoje šanse, nakon čega sledi kazna i gubitak seta. Nakon izgubljenog prvog seta, naš tim se nije predavao. Sjajnom igrom dolazi do prednosti od 20:11 nakon čega je prednost rutinski održavao do samog kraja.
U trećem setu je viđena ujednačena borba. Na startu su se smenjivali poeni a zatim i set lopte. Naš tim ponovo nije iskoristio svoju set loptu nakon čega je „Zvezda“ povela sa 2:1 u setovima. U četvrtom setu, naš tim je uspeo da se vrati posle zaostatka, čak i povede, ali to nije bilo dovoljno. U trenucima kada se set bližio kraju, gosti su odigrali bolje i tako ostvarili novu pobedu. Koliko je borba bila neizvestna govori i podatak da je Crvena zvezda tokom utakmice osvojila 71 poen, a naš tim samo četri manje.

U našem timu istakli su se Boris Buša sa osvojenih 25 poena, Noumori Keita sa 16 i Filip Kovaačević sa 12. Lazar Dodić i Milutin Nejic su se po učinku izdvojili kod gostiju.

Nakon ovog poraza, naš tim se i dalje nalazi na trećem mestu zahvaljujući većem broju pobeda koje ima u odnosu na Jedinstvo iz Stare Pazove. Mladi radnik će za vikend biti domaćin upravo ekipi Jedinstva sa kojom će voditi veliku borbu za treće mesto.