03. 12. 2018.

Autor: N.Milić Izvor: Boom 93

Odbojkaši preokretom do nove pobede

U sklopu 11. kola Superlige Srbije, odbojkaši Mladog radnika upisali su novu pobedu nakon što su na gostovanju bili bolji od ekipe Novog Pazara sa 3:2 (20:25, 19:25, 25:16, 25:21, 15:13)

Ekipa Mladog radnika je drugi put u sezoni savladala tim Novog Pazara. Ovog puta, gostujući na “vrućem parketu“, naš tim je pokazao da je pored sjajne forme odličan i na psihološkom polju. Nakon što je Novi Pazar poveo sa 2:0 u setovima, naši odbojkaši bili su najbolji kada je to bilo najpotrebnije.

Prvi set bio je neizvestan sa konstantnom razmenom poena u samom početku. Ipak, krajem seta Novi Pazar pravi niz od četri poena i tako dolazi do osvajanja prvog dela igre. U drugom setu, domaći tim je nastavio sa sigurnom igrom, pa je tako ponovo uspeo da mini serijom dođe do osvajanja novog seta. Nakon velikog zaostatka, naš tim se nije predao već je čekao svoju priliku i dočekao polovinom treće deonice. Pri rezultatu 18:16, naš tim pravi seriju od čak sedam poena i odvodi meč u četvrti set. Poljuljani dobrom igrom Mladog radnika, domaći su nastavili sa lošom serijom i početkom četvrtog seta. Mladi radnik je tu prednost uspeo da održi do kraja ovog dela igre i tako meč odvede u odlučujući peti set gde je pokazao svoju mentalnu snagu nakon čega je upisana nova pobeda. Najefikasniji igrač našeg tima bio je Noumory Keita koji je postigao 25 poena. Pored Keite, istakli su se Filip Kovačević i Boris Buša.

Ovo je velika pobeda za naš tim iz više razloga. Nastavljen je pobednički niz, a sama pobeda je ostvarena na teškom terenu u gostima nakon velikog preokreta. Ova pobeda je sigurno ulila dodatnu dozu samopouzdanja i vere u naše odbojkaše, pa je možda i pravi trenutak da se nakon tri poraza, prvi put ove sezone savlada Crvena zvezda koja gostuje u sledećem kolu.

Mladi radnik se trenutno nalazi na trećem mestu lige sa učinkom od sedam pobeda i četri poraza.