Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Rudar poražen na startu sezone, Požarevljani odlični na gostovanju u Crvenki

23. 09. 2018. Požarevac, Kostolca

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Rudar poražen na startu sezone, Požarevljani odlični na gostovanju u Crvenki

Ovog vikenda počela su rukometna takmičenja u muškoj Super i Super B ligi. Ekipa Rudara iz Kostolca pradstvalja grad Požarevac u najelitnijem takmičnenju u zemlji dok će se Požarevljani ove godine takmičiti u Super B ligi grupa Sever-Centar. Ekipa Rudara je u Kostolcu ugostila Dinamo iz Pančeva, dok je ekipa Požarevca svoju prvu utakmicu odigrala u Crvenki protiv istoimene ekipe.

Ekipa Rudara iz Kostolca je sa dosta podmalđenim sastavom u odnosu na prošlu sezonu ugostila ekipu, koja je prošle godine učestvovala u Seha regionalnoj rukometnoj ligi, Dinama iz Pančeva. Početak utakmice je doneo ravnopravnu igru obe ekipe. Ipak posle nekoliko grešaka igrača Rudara u napadu ekipa Dinama je to znala da kazni i u 11 minutu vode sa 8:4. Trener Rudara Ajdačić je tražio time out, ali ni to nije donelo neku bolju igru Kostolčana pošto je ekipa Dinama nastavila da postiže lake golove. Na sredini prvog poluvemena razbranio se golman Rudara Miloš Vuković i pomogao ekipi da smanji prednost na dve razlike. Ipak nove greške u napadu su iskoristili Pančevci i dobili prvo poluvreme sa 17:12. Drugo poluvreme nije donelo nikakvo veće uzbuđenje pa se može steći utisak da je ekipa Dinama rutinski privela utakmicu kraju i sa 29:23 osvojila prve bodove u prvenstvu.

U ekipi Rudara najviše golova je postigao kapiten Miloš Milošević. On je postigao 6 golova, dok je u Dinamu iz Pančeva 8 golova postigao Darko Milenković. Za igrača utakmice proglašen je golman Dinama Dejan Zlatanović. Ekipu Rudara u narednom kolu očekuje gostovanje u Šapcu gde će se sastati sa ekipom Metaloplastike. U 3. kolu Kostolčani će ugostiti Mokru Goru iz Zubinog potoka.

Ekipa Muškog rukometnog kluba Požarevac je svoju sezonu u Super B ligi grupa Sever –Centar  otvorila na gostovanju u Crvenki protiv istoimene ekipe. U jednoj teškoj utakmici ekipa Požarevca je uspela da slavi posle preokreta pred sam kraj utakmice. Požarevlljani su ovaj meč dobili sa 27:24 i tako osvojili prve bodove u prvenstvu.

Najefikasniji sa po 6 golova u timu Požarevca bili su kapiten Marko Čavaljuga i Veselin Jelić, dok je 9 pogodaka u ekipi Crvenke postigao Nikola Egić. U sledećem kolu ekipa MRK Požarevac će dočekati ekipu Loznice.