17. 09. 2018.

Autor: N.Milić Izvor: Boom93

ŽFK Požarevac vezao dva ubedljiva poraza

Za vikend, u sklopu 4. kola Superlige Srbije za žene, na stadionu FSB-a na Adi Ciganliji, ekipa Sloge iz Zemuna bila je bolja od tima ŽFK Požarevac, pobedivši sa ubedljivih 4:0 (3:0).

Nakon poraza od Spartaka iz Subotice (8:0), ŽFK Požarevac je ponovo poražen, ovog puta, bolja ekipa bila je Sloga iz Zemuna, koja je slavila sa velikih 4:0. Ovom pobedom Sloga se popela na čelo prvenstva bez primljenog gola u tri odigrana kola.

Pobednik je bio rešen već nakon prvog poluvremena kada je domaća ekipa dominantnom igrom uspela čak tri puta da savlada našeg golmana. U drugom poluvremenu, još jednim golom u našoj mreži, stavljena je tačka na ovaj meč.

Požarevljanke su i u ovom kolu bile oslabljane neigranjem nekolicine standardnih igračica, pa je evidentno da će se njihovim povratkom u tim, ekipa stabilizovati.

Ekipa Požarevca trenutno se nalazi na petom mestu Superlige sa tri osvojena boda. U sledećem kolu, ekipa iz Požarevca ugostiće ekipu Mašinca iz Niša koja kao i Sloga iz Zemuna ima maksimalnih devet bodova ali lošiju gol razliku u odnosu na Zemunce.