15. 09. 2018. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Het trik Gordića za pobedu Mladog radnika

U okviru 5. kola Srpske fudbalske lige grupa Zapad na Gradskom stadionu u Požarevcu ekipa Mladog radnika 1926 je ugostila tim Prova.

Posle početnih ispitivanja snaga ekipa Mladog radnika krenula je agresivnije ka golu gostiju iz Prova. Prvu ozbiljniju šansu na utakmici igrači Mladog radnika su pretvorili u pogodak. U 10. minutu utakmice lopta je došla do Jankovića koji je preciznim udarcem sa oko 15 metara uspeo da savlada golmana Prova Ranđelovića i dovede Mladi radnik u vođstvo. Na drugi gol se nije dugo čekalo. U 12. minutu lopta je stigla do novog pojačanja Mladog radnika Miloša Gordića koji se sam našao ispred golmana Prova. Gordić je smireno poslao loptu u mreži i tako povisio rezultat na 2:0. Ekipa Prova mahom je pretila ekipi Mladog radnika iz prekida . Prvu ozbiljniju šansu beležimo u 26. minutu kada je precizan šut ka golu Mladog radnika uputio Nedeljković. Golman Požarevljana Savić je krajnim naporom uspeo da zaustavi ovaj šut. Nedeljković je ponovo bio u prilici da ugrozi Savića. U 33. minutu Nedeljković je ponovo izveo slobodan udarac ali je golman Mladog radnika i ovaj put bio siguran. Najbolju šansu ekipa Prova imala je u 44 minutu kada je šut igrača Gudana završio tik pored stative. Na odmor se otišlo rezultatom od 2:0 za ekipu Mladog radnika.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imala je ekipa Mladog radnika. U 46 minutu loptu je lepo ubacio Janković, ali je Gordić ostao kratak. Od tog minuta kreće ofanziva gostiju iz Prova. U 48 minutu tukao je igrač Prova Nedeljković sa 20 metara ali je Savić bio siguran. Najraspoloženiji za igru u ekipi prove Nedeljković imao je šanse i u 65 i 67 minutu ali nije uspeo da savlada golmana domaćina. U 68 minutu novi gol za Mladi radnik. Golman Prova Ranđelović greši i lopta dolazi do Gordića, koji uspeva da pošalje loptu u mreži gotovo iz mrtvog ugla. U 71 minutu ponovo isti akteri kod novog gola za Požarevljane. Ranđelović je ponovo pogrešio, a Gordić je surovo kaznio tu grešku i povećao vođstvo Mladog radnika na 4:0. Posle gola Mladog radnika igra se smirila. Poslednju šansu na utakmici imao je Provo kada je Nedeljković sa oko 5 metara uputio šut ka golu Mladog radnika. Ni ovaj put lopta nije našla put do mreže pošto je pogodila stativu. Utakmica je završena rezultatom od 4:0.

Posle ove pobede ekipa Mladog radnika je na 4. mestu na tabeli sa 8 osvojenih bodova. U sledećem kolu Požarevljani će ugostiti ekipu Jedinstva iz Uba.