10. 09. 2018.

Autor: N.Milić Izvor: Boom93

ŽFK Požarevac ubedljivo poražen

Za vikend, u sklopu 3. Kola Superlige Srbije za žene, ekipa ŽFK Požarevca je doživela ubedljiv poraz protiv ekipe Spartaka iz Subotice. Na stadionu FK Potisja u Kanjiži, domači tim slavio je sa velikih 8:0.

Kada uz činjenicu da igrate protiv najjače ekipe na ovim prostorima uzmete i činjenicu da ulazite u meč bez četri standarne igračice, onda sigurno nemate puno prostora za optimizam. Ipak sticajem takvih okolnosti, ostaje vam da pružite svoj maksimum i borite se do poslednjeg zvižduka. Naš tim se borio koliko je mogao ali u ovom trenutku to nije bilo dovoljno. Bez obzira na rezultat, borba i trud su dobar snag i put kojim se treba ići u nekim novim utakmicama.

U prvom poluvremenu viđena su dva pogotka, dok je u nastavku domaći tim slavio još šest puta.

Tim ŽFK Požarevac će 15. septembra u sklopu 4.kola gostovati Slogi iz Zemuna.