Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Mladi radnik ispustio pobedu protiv Jedinstva iz Uba (VIDEO)

21. 05. 2018. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Mladi radnik ispustio pobedu protiv Jedinstva iz Uba (VIDEO)

U 29. kolu Srpske fudbalske lige grupa Zapad ekipa Mladog radnika 1926 iz Požarevca je ugostila Jedinstvo iz Uba.

Početak utakmice donelo je ispitivanje snaga na sredini terene obe ekipe. Prvo pravo uzbuđenje je viđeno u 30 minutu utakmice. Na jedno ko 25  metara od gola igrači Jedinstva oborili su Marka Vasiljevića. Sudija Miroslav jokić dosudio je slobodan udarac za Požarevljane. Izvođač je bio Muljajić koji je preciznim udarcem prebacio živi zid i loptu poslao u gornji deo mreže. Golman gostiju iz Uba Jovanović nije uspeo da zaustavi udarac Muljajića i Mladi radnik je poveo sa 1:0. Do kraja poluvremena nije bilo značajnih uzbuđenja.

Od početka drugog poluvremena gosti iz Uba krenuli su sa napadima na gol Mladog radnika. Imali su igrači Jedinstva nekoliko odličnih prilika da dođu do nerešenog rezultata ali je na golu Požarevca bio raspoloženi Savić koji je uspešno zaustavio šuteve protivnika. Ipak u 75 minutu Savić je morao da vadi loptu iz mreže. Po levom boku prošao je Ljubičić koji je poslao loptu u peterac. Nije se najbolje snašla odbrana Požarevljana pa je lopta stigla do Krstića koji je glavom postigao gol i poravnao rezultat na 1:1. Posle datog gola ekipa Uba je još agresivnije krenula ka golu Mladog radnika, ali su Požarevljani uspeli da se odbrane. Utakmica je završena podelom bodova, a ostaje žal pošto je Mladni radnik mogao da upiše još jednu pobedu u prvenstvu.

Posle odigranog 29. kola Mladi radnik se nalazi i dalje na 10 mestu na tabeli sa 37 osvojenih bodova. U sledećem kolu Požarevljani putuju u Priboj gde će se sastati sa ekipom FAP-a.