28. 04. 2018. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Polet nadigrao Mladi radnik

U utakmici 25. kola Srpske fudbalske lige grupa Zapad ekipa Mladog radnika je na svom terenu ugostila ekipu Poleta iz Ljubića.

Početak utakmice je pripao Požarevljanima koji nisu ostvarili nekoliko šansi. Ekipa iz Ljubića pretila je iz kontranapada ali golman domaćina Savić nije bio savladan. Prvo poluvreme je završeno bez golova. Početak drugog poluvremena je opet pripao igračima Mladog radnika koji su imali više loptu u svojim nogama. Ipak u 65. minutu ekipa Poleta dolazi do vođstva.  Pogrešila je odbrana Požarevljana na oko 20 metara od svog gola. O lopte dolazi Đorić, koji prolazi nekoliko igrača odbrane Mladog radnika i preciznim šutom uspeva da savlada Savića. Posle primljenog gola ekipa Poleta nije stala sa napadima. To im se isplatilo u 70 minutu. Posle neuspele ofsajd zamke Požarevljana lopta je došla do igrača Poleta Đorića, koji loptu upućuje u šesnesterac. Tamo do lopte dolazi do Tripkovića koji postiže gol. Polet vodi sa 2:0. Posle primljenog gola izgledala je „smušeno“ ekipa Mladog radnika, koja nije uspela da uputi ni jedan šut ka golu Poleta. Novi gol ekipa Poleta je postigla u 78 minutu, a strelac je bio rezervista Milekić. Utešni gol za Požarevljane postigao je Vojislav Bojatović, glavom u 88 minutu utakmice.

U zaustavnom vremenu gledaoci na Gradskom stadionu mogli su da prisutvuju jednoj velikoj gužvi na terenu. Prvo je u 91 minutu drugi žuti karton je dobio igrač Poleta Tripković, ali je on nastavio da igra. Na napomenu oficijalnog spikera glavni sudija Mihajlović je, zbog dva žuta kartona, pokazao Tripkoviću crveni i poslao ga je ranije u svalčionicu. Ipak zbog „prigovora“ drugi žuti karton je dobio i igrač Mladog radnika Muljaić, pa je glavni sudije bez potrebe uneo nervozu u utakmicu. Ipak utakmica je završena bez promene rezultata i ekipa Poleta je sa 3:1 osvojila nove bodove u prvenstvu.

Već u sredu se igra nova utakmice. Mladi radnik će u 26. kolu putovati u Aranđelovac gde će se sastati sa ekipom Šumadije.