28. 04. 2018. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Rukometašice iz Ade savladale Požarevljanke

U 19. kolu Super B rukometne lige Srbije ekipa Ženskog rukometnog kluba Požarevac ugostila je tim Halas Jozef iz Ade.

Početak utakmice je protekao u ravnopravnoj igri dve ekipe. Obe ekipe su se smenjivale u vodjstvu da bi pri kraj poluvremena igračice iz ade uspele da povedu prvi put na utakmici. Ipak u poslednjim sekundama prvog poluvremena igračica požarevca Olja Nikolić je lepim golom poravnala rezultat. Na odmor se otišlo rezultatom od 19:19.

Drugo poluvreme bolje su otvorile gošće iz Ade koje su uspele da povedu sa 3 gola razlike. Ipak uspele su Požarevljanke da izjednače reuzultat, ali nisu imale snage da preokrenu. U zadnjih pet minuta utakmice totalno se raspala igra ekipa Požarevca što su znale da iskoriste igračice Halas Jozefa i reše utakmicu u svoju korist. Ekipa iz Ade je dobila ovaj meč sa 34:33. Najefikasnija u ekipi Požarevca bila je Olja Nikolić sa 10 postignutih golova, dok je isto toliko golova u ekipi iz Ade postigla Eva Fajka. Za igračicu utakmice proglašena je Eva Fajka iz ekipe Halas Jozef.

U sledećem kolu ekipa Požarevca putuje Inđiju gde će se sastati sa ekipom Železničara.