Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Požarevljeni i Kostolčani poraženi, Požarevljanke pobedile

26. 02. 2018. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Požarevljeni i Kostolčani poraženi, Požarevljanke pobedile

Odigrane su utakmice 16. kola Super muške rukometne lige i 12. kolo Super B ženske rukometne lige Srbije. Ekipa Muškog rukometnog kluba Požarevac ugostila je ekipu Partizana, dok je Rudar gostovao u Nišu gde se sastao sa ekipom Železničara. Požarevljanke su gostovale u Zrenjaninu gde su igrale protiv ekipe Proletera.

Požarevljani su ugostili drugoplasirani tim na tabeli ekipu Partizana iz Beograda. Beograđani su bolje otvorili utakmicu i poveli sa 5 golova razlike. Požarevljani su prvi gol uspeli da postignu u 10 minutu utakmice. Razbranio se golman Požarevca Živković i omogućio saigračima da smanje prednost Partizana na samo dva gola razlike. Ipak zbog dosta izgubljenih lopti Požarevljana, ekipa Partizana je uspela da ponovo poveća prednost i da na odmor ode rezultatom od 19:13. Drugo poluvreme nije donelo bitnijih promena u igri Požarevca, pa je ekipa Partizana rutinski utakmicu privela kraju. Partizan je pobedio sa 25:21.

Nenad Maksić, trener rukometaša Partizana kaže da je najbitnije što je njegova ekipa osvojila dva boda.

„Ekipa Požarevca je u ovoj utakmici bila oslabljena neigranjem Čavaljuge i Kneževića. Ljudi ne shavtaju da je Požarevac ekipa koja stalno isto igra i vrlo je teško ovde dobiti.  Mislim da je od ove utakmice vredno samo dva osvojena boda“  rekao je Maksić.

Miroslav Urošević, trener ekipe Požarevca kaže da su njegovi igrači ušli u utakmicu sa prvelikom željom i respektom prema Partizanu.

„Loš početak nas je koštao utakmice. Ovo je bolan poraz, pošto moja ekipa igra dobar, borben i čvrst rukomet. Smatram da ne zaslužujemo ovo mesto na tabeli, verujem da ćemo u nastavku prvenstva da imamo i više sreće. „  rekao je Miroslav Urošević.

Najefikasniji igrač Požarevca bio je Dalibor Đorđijević sa 5 postignutih golova, dok je u ekipi Partizana 6 golova postigao Darko Stevanović. Za igrača utakmice proglašen je golman Partizana Dejan Milosavljev.

Ekipa Rudara gostovala je u Nišu gde se sastala sa liderom prvenstva ekipom Železničara. Posle velike pobede protiv Crvene zvezde ekipa Rudara odigrala je jedan loš meč u Nišu. Ekipa Železničara je od prvog minuta kontrolisala meč i zasluženo slavila sa 37:22. Najefikasniji u ekipi Rudara bio je Željko Šukić sa 8 postignutih golova, dok je u ekipi Železničara 9 golova postigao Vladimir Jevtić. On je proglašen i za igrača utakmice. Ekipa Rudara će već u četvrtak odigrati novu utakmicu, ugostiće ekipu Požarevca. Utakmica se igra od 18h u Hali sportova u Kostolcu.

Požarevljanke su prvu utakmicu u prolećnem delu sezone odigrali u Zrenjaninu gde su se sastale sa ekipom Proletera. Požarevljanke su odigrale jednu odličnu utakmicu i zasluženo slavile sa 38:25. Najefikasnije u ekipu Požarevca bile su Olja Nikolić i Biljana Maksimović sa po 9 golova. Kod ekipe Proletera 8 golova postigla je Tamara Savković. Za igračicu utakmice proglašena je Andrea Mijailović iz ekipe Požarevca. Ekipa Požarevca će u subotu 3. marta ugostiti lidera prvenstva ekipu Minakve iz Novog sada. Utakmice se igra od 16h u Hali sportova u Požarevcu.