20. 02. 2018. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Mladi radnik siguran protiv Niša

U 17. kolu Super odbojkaške lige Srbije ekipa Mladog radnika je u Hali sportova u Požarevcu ugostila ekipu Niša.

Odbojkaši Mladog radnika opravdali su ulogu favortia i uspeli da se revanširaju Nišlijama za poraz u prvom delu prvenstva. Prvi set igrao se poen za poen, ali ipak pri kraju ekipa Mladog radnika uspela je da se odlepi i osvoji prvi set sa 25:22. Mnogo bolje su Požarevljani odigrali drugi set, u kome nisu dali gostima da se razigraraju. Ekipa Mladog radnika dugi set je dobila sa 25:15. Uspela je ekipa Niša da se vrati u igru trećem setu. Nišlije dobijaju ovaj set sa 25:22. Navijači Mladog radnika najveću borbu na utakmici su mogli da vide u četvrtom setu. Požarevljani su uspeli da slome otpor gostiju, osvoje četvrti set sa 27:25 i sa 3:1 setovima zabeleže novu pobedu.

Najefikasniji u ekipi Mladog radnika bili su kapiten Ognjen Duduj, Stefan Ilić i Saša Popović sa 14 poena. U ekipi Niša 17 poena postigao je Davide Kovac. U sledećem kolu ekipa Mladog radnika putuje u Novi sad gde će se sastati sa ekipom Vojvodine.