Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Kostolčani pobedili Crvenu zvezdu, Požarevac poražen u Šapcu

19. 02. 2018. Kostolac, Šabac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Kostolčani pobedili Crvenu zvezdu, Požarevac poražen u Šapcu

U 15. kolu Super rukometne lige Srbije ekipa Rudara iz Kostolca je ugostila ekipu Crvene zvezde iz Beograda, dok je ekipa Muškog rukometnog kluba Požarevac putovala u Šabac gde je igrala portiv ekipe Metaloplastike.

Ekipa Rudara je u Kostolcu pobedila i drugog „večitog“ rivala ekipu Crvene zvezde. Od prvog minuta utakmice ekipa Rudara je odlično odigrala. U 33. minutu je vodila i sa 10 razlike. Igrači Crvene zvezde nisu imali snage ali ni načina da bitnije ugroze sigurno vođstvo i igru Kostolčana. Rezultat na kraju je glasio 29:21. Najefikasniji u ekipi Rudara bio je kapiten Miloš Milošević sa 8 postignutih golova. On je takođe proglašen za igrača utakmice. Kod Crvene zvezde po 4 gola postigli su Mladen Šotić i Aleksa Kljaljić.

Nenad Peruničić, trener ekipe Crvene zvezde čestitao je ekipi Rudara na odličnoj igri.

„U januaru je 4 igrača otišlo iz kluba. Među njima je i Mošić koji je bio naša glavna snaga, zbog toga smo promenili kriterijume i igru. Domaćinu sve čestitke bili su mnogo bolji. Mi imamo kadrovskih problema, dosta povređenih igrača prosto nam ne idu neke stvari“  rekao je Peruničić.

Dragan Ajdačić, trener Rudara je rekao da je motiv njegovih igrača bio mnogo veći nego od igrača Crvene zvezde.

„Bitno je da smo mi odigrali dobro, možda čak i više nego što su naše trenutne mogućnosti . Nemam reči hvale za moje igrače i navijače u Kostolcu. I jedni i drugi dali su svoj maksimum. Ova dva boda nama su vrlo bitna jer nam će se ukazati šansa za Play off“  rekao je Dragan Ajdačić.

Ekipa Požarevca posle odlične igre i pobede protiv Jugovića otputovala je u Šabac gde se sastala sa ekipom Metaloplastike. Igrači Požarevca borili su se do poslednjeg minuta utakmice, ali nisu uspeli da pobede raspoložene Šapčane. Metaloplstika je slavila sa 26:21. Najefikaniji u ekipi iz Šabca bio je Dušan Vorkapić koji je proglašen i za igrača utakmice. U ekipi Požarevca po 5 golova postigli su Milan Knežević i Đorđe Todorović.

U sledećem kolu ekipa Rudara putuje u Niš gde će se sastati sa liderom šampionata ekipom Železničara. Požarevljani će ugostiti ekipu Partizana iz Beograda.