13. 02. 2018. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93, KK Požarevac

Nova pobeda košarkaša Požarevca

U 15. kolu Druge regionalne košarkaške lige grupa Zapad 2 ekipa Požarevca gostovala je u Aranđelovcu gde se sastala sa ekipom Stragari Šumadija. Požarevljani su bili bolji u ovom meču koji su dobili sa 91:55.

U jednom od derbija drugog dela prvenstva, protiv ekipe koja je skinula skalp prvoplasiranom Svilajncu, košarkaški Požarevca su demonstrirali sav svoj potencijal i prosto pregazili domaću Šumadiju. Od starta su krenuli agresivno na bekove domaćih igrača, nametali jak ritam što je vrlo brzo dovelo do osetne razlike u prvom poluvremenu.

Timskom igrom nisu davali domaćinima da nadju rešenje u odbrani I nije se znalo odakle preti veća opasnost, da li od trojki Kurtiševskog, igrom ledjima Djordjevića, asistencija Cvjetkovića, kontrama kapitena Papića ili skokovima u napadu Stankovića. U drugom poluvremenu su I igrači sa klupe dali pun doprinos, razlika je u jednom trenutku iznosila I 40 poena, tako da je utakmica završena u potpunoj dominaciji gostuju. U narednom kolu koje se igra u četvrtak, 15. februara, sa početkom u 20h košarkaši Požarevca dočekuju ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi.