25. 12. 2017. Požarevac, Kostolac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Nerešen rezultat i poraz za kraj godine

U poslednjem kolu Super rukometne lige Srbije ekipa Rudara je u Kostolcu ugostila ekipu Šamota iz Aranđelovca dok su Požarevljani gostovali u Beogradu gde su se sastali sa ekipom Obilića.

Ekipa Rudara je utakmicu protiv Šamota odigrala od sjaja do očaja. Početak meča protekao je u ispitivanju snaga ove dve ekipe. Zahvaljujući golmanu Rudara Budoviću Kostolčani su poveli sa nekoliko golova razlike. Pred kraj prvog poluvremena dogodio se pad u igri Rudara što su gosti iz Aranđelovca uspeli da iskoriste i da izjadnače rezultat. Posle prvih 30 minuta igre rezultat je glasio 19:19.

Drugo poluvreme je donelo mnogo bolju igru domaće ekipe. Razigrali su se Nedeljković i Milošević i pomogli ekipi Rudara da se rezultatski odlepi. Ipak opet neshvatljiva loša igra Kostolčana pred kraj utakmice omogućila je ekipi Šamota da ponovo izjednači. Utakmica je završena rezultatom 35:35.

Slobodan Jedoksić, trener ekipe Šamota kaže da njegova ekipa u poslednje tri, četiri utakmice juri prednost protivničke ekipe.

„Mnogo šansi smo promašili, mislim da je za pobedu potrebno da moja ekipa bude mnogo efikasnija. Bod je za nas zadovoljavajući i mislim da je to najrealniji rezultat“ rekao je Jedoksić.

Dragan Ajdačić, trener Rudara kaže da je njegova ekipa današnju utakmicu odigrala od sjaja do očaja.

„Mislim da su moji igrači u utakmicu ušli nonšalantno. Na današnjoj utakmici naša efikasnost je bila dobra ali je odbrana podbacila. Gosti su više želeli bod i zaslužili su ga“ rekao je Dragan Ajdačić.

Najefiksaniji u ekipi Rudara bio je Nenad Nedeljković sa 11 postignutih golova. U ekipi Šamota 6 golova postigao je Marko Ranković. Za igrača utakmice proglašen je golman Rudara Jovo Budović.

Ekipa Požarevca je posle prve pobede u sezoni gostovala u Beogradu gde su igrali sa ekipom Obilića. Požarevljani nisu ponovili igru kao protiv Spartaka iz Subotice i ekipa Obilića je zasluženo pobedila. Utakmica je završena rezultatom 32:27. U ekipi Obilića najefikasniji je bio Rastko Ančić sa 11 postignutih golova, dok je u ekipi Požarevca 6 golova postigao je Milan Knežević. Za igrača utakmice proglašen je Rastko Ančić iz ekipe Obilića.

Sledi pauza u prvenstvu, a prvu utakmicu ekipa Rudara će putovati u Zubin potok gde će se sastati sa ekipom Mokre gore. Požarevljani će u 14. kolu ugostiti ekipu Jugovića iz Kaća.