18. 12. 2017. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Prva pobeda rukometaša Požarevca u prvenstvu

Muška rukometna ekipa Požarevca je u 12. kolu Superlige ugostila u Hali sportova ekipu Spartaka iz Subotice.

Požarevljani su konačno pronašli svoju igru i ostvarili prvu pobedu u prvenstvu. Početak utakmice pripao je gostima iz Subotice koji su brzo poveli sa 3 gola razlike. Tada se razbranio golman Požarevljanima Đorđević koji je pomogao ekipi da izjednači rezultat i povede. Odlično je odigrao krilo Požarevca Knežević koji je postigao ključne golove u prvom poluvremenu. Požarevljani su dobili prvo poluvreme sa 15:13.

Igrači Požarevca su zaigrali još bolje u drugom poluvremenu pa se njihova prednost povećala na 5 golova prednosti. Uspeli je ekipa Požarevca da održi prednost do kraja utakmice i sa 31:25 ostvari prvu pobedu u prvenstvu.

Trener ekipe Spartaka, Slaviša Loković je rekao da je njegova ekipa odigrala loše u svim segmetima igre.

„Mi smo dobro otvorili utakmicu ali to je bilo malo i kratko je trajalo. Od našeg dogovora da pravimo gustinu u odbrani i da pustimo šuteve iz zone nije bilo ništa. Požarevac je našu lošu igru iskoristio i četitao bi im na zasluženoj pobedi“ rekao Loković.

Miroslav Urošević, trener ekipe Požarevca  naglasio da je ova utakmica bila izuzetno teška pošto cela ekipa igra pod pritiskom.

„Ova pobeda nam znači da uhvatimo priključak sa ekipama koje se zajedno sa nama bore za opstanak. Očekuje nas utakmica sa Obilićem u Beogradu i pokušaćemo sve da ostvarimo pobedu i nadoknadimo sve ono što smo propustili u prethodnim utakmicama“ rekao je Mirloslav Urošević.

Najefikasniji kod ekipe Spartaka bio je Milan Potpara koji je postigao 8 golova. U ekipi Požarevca najefikasniji bio je Milan Knežević koji je postigao 9 golova. Knežević je takođe proglašen za igrača utakmice. U poslednjoj ovogodišnjoj utakmici ekipa Požarevca putuje u Beograd gde će sastati sa ekipom Obilića.