16. 12. 2017. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Partizan poražen u Kostolcu

U 12. kolu Super rukometne lige Srbije ekipa Rudara je u Kostolcu ugostila Partizan iz Beograda.

Nošeni fantastičnom podrškom publike igrači Rudara savladali su favorizovanu ekipu Partizana iz Beograda. Prvo poluvreme donelo je ravnopravnu igru, a obe ekipe su se smenijvale u vođstvu. Ipak krajem prvog poluvremena, zahvaljujući odličnim odbranama golmana Rudara Budovića, Kostolčani su uspeli da se odlepe na nekoliko golova razlike i dobiju prvo poluvreme sa 16:13.

Drugo poluvreme donelo je još bolju igru domaćina. U jednom trenutku Kostolčani su poveli sa 5 golova razlike. Ipak sredinom drugog poluvremena dogodio sa pad u igri Rudara što su igrači Partizana znali da izkoriste i priđu na samo gol razlike. Pravovremeni time out trenera Rudara Ajdačića je razdrmao igrače koji su ponovo uspeli da povedu sa nekoliko golova razlike. Ekipa Partizana nije imala dovoljno snage za preokret pa je Rudar iz Kostolca sa 31:25 zasluženo pobedio.

Nenad Maksić, trener Partizana rekao je da su Kostolčani zasluženo pobedili.

„Čestitao bih ekipi iz Kostolca, mislim da su nas nadigrali u svim segmetima igre. Mi smo igrali celu utakmicu loše, mučili smo se kroz celu utakmicu i na kraju ovaj rezultat je zbog te naše loše partije“ rekao je Nenad Maksić.

Dragan Ajdačić, trener Rudara naglasio je da je pobeda nad Partizanom primakla njegovu ekipu Play off-u.

„Sada smo vrlo blizu i otvara nam se put ka Play off-u. U sledećem kolu domaćini smo ekipi Šamota čija je forma u uzlaznoj putanji U toj utakmici su nam potrebni bodovi da bi se možda prikjučili u sam vrh. Ako se za vreme prvenstvene pauze dobro pripremimo nadam se svemu najboljem“ rekao je Ajdačić.

Na utakmici sa Partizanom u redovima Rudara najefikasniji je bio kapiten Miloš Milošević koji je postigao 8 golova. Kod Beograđana 11 golova postigao je Bojan Butulija. Za igrača utakmice proglašen je Miloš Tica iz ekipe Rudara.

Kostolčani u poslednjem ovogodišnjem kolu dočekuju ekipu Šamota 65 iz Aranđelovca.