Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Karate klub “Požarevac 92” najbolji u 2017. godini

13. 12. 2017. Požarevac

Izvor: KK Požarevac 92, Boom 93

Karate klub “Požarevac 92” najbolji u 2017. godini

U nedelju, 10. decembra u Svilajncu je održan Završni turnir Srpske karate Unije, na kom se takmičilo preko 400 učesnika iz 23 kluba iz Srbije i Makedonije.

Na svečanom otvaranju Turnira proglašeni su i nagrađeni najuspešniji pojedinci i klubovi, na osnovu rezultata ostvarenih u 2017. godini. Karate Klub „Požarevac 92“ je proglašen za najuspešniji klub, dok je 6 takmičara požarevačkog kluba ponelo titulu najboljeg u svojoj uzrastnoj kategoriji.

6.            Marko Perić – senior – borbe

Članovi trofejnog požarevačkog kluba su osvojili ukupno 43 zlatne, 41 srebrnu i 30 bronzanih medalja u katama i borbama, pojedinačno i ekipno. Požarevljani su osvojili i medalje u novoj disciplini namenjenoj najmlađim sportistima, Karate Višeboju.

Na Turniru u Svilajncu su u generalnom plasmanu ubedljivo osvojili prvo mesto, ispred domaćina, KK “Tigar” iz Svilajnca i trećeplasiranog “Lotosa” iz Smedereva.

Na svakom takmičenju tokom ove godine na kojem je učestvovao, KK „Požarevac 92“ se našao na pobedničkom postolju. U generalnom plasmanu, klub je na 7. Tradicionalnom Kupu Mećavnika osvojio 2. mesto, na 14. Tradicionalnom „Vrnjačka Banja - Open“ 1. mesto, na Prvenstvu Srpske karate unije u Kraljevu 1. mesto, na Kupu Nacija u Italiji 3. mesto, na Kupu Srbije u Požarevcu 1. mesto i na Završnom Turniru Srpske karate unije 1. mesto.