28. 11. 2017. Požarevac, Despotovac

Izvor: KK Požarevac

Nova pobeda košarkaša Požarevca

U 7. kolu Druge regionalne lige grupa Zapad 2 košarkaši Požarevca putovali su Despotovac gde su se sastali sa istoimenom ekipom. Oni su domaćine pobedili sa 74:65.

U derbiju kola protiv visokoplasirane ekipe Sloge iz Despotovca, ekipa Požarevca je zadržala "oreol" nepobedivosti. Ravnopravni protivnici nisu pružili kvalitetne partije ali je gostujuća ekipa dala gas u poslednjoj četvrtini i zasluženo slavila na vrućem gostovanju.

Rezultatska klackalica je trajala 35 minuta ali prevagu su odneli odlični Kurtiševski, iskusni Stefanović i standardno dobri Đorđević i Rakonjac. U idućem kolu ekipa Požarevca ima priliku da pred svojim navijačima nastavi pobedničku seriju protiv ekipe Starog Rasa iz Novog Pazara. Utakmica će biti odigrana 1. decembra , u petak, sa početkokm u 19 časova u hali Kulturno sportskog centra Požarevac.