21. 11. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Mladi radnik pobedio posle pet kola

Fudbalski klub Mladi radnik 1926 je u 16. kolu Srpske lige grupa Zapad ugostila ekipu Mokre gore iz Zubinog potoka.

Ekipa Mladog radnika uspela je pred svojom publikom savlada odličnu ekipu Mokre gore. Prvu šansu na utakmici imali su gosti iz Zubinog potoka u 3 minutu utakmice. Živić je „povukao“ kontru i prošao po desnoj strani terena. On je uspeo da, ispred šesnesterca,  pronađe Tanaskovića koji šutira preko gola. Prvu šansu za Požarevljane beležimo u 9 minutu kada je Dimitrijević poslao loptu ka Milovanoviću koji je se okliznuo i nije dobro zahvatio loptu. U 29. minutu dosuđen je slobodan udarac za Mladi radnik, koji je izveo Muljaić. On pronalazi u šesnestercu Milovanovića koji šutira preko gola. U 33.minutu beležimo novu šansu za Požarevljne. Karanović je dodao loptu do Jovanovića koji pada u šesnestercu, ali ipak umesto najstrožije kazne sudija Đorđević pokazao Jovanoviću pokazao žuti karton zbog simuliranja. Igrač Moke gore Radović je u 36. minutu uputuo šut ka golu Mladog radnika ali je golman Savić bio siguran. U 40. minutu beležimo novu šansu za goste iz Zubinog potoka. Radojeviće je ponovo bio u šansi ali njegov šut završio je pored gola. Na odmor se otišlo bez golova.

Drugo poluvreme donelo je pravu ofenzivu domaćih igrača. Ređale su se prilike za ekipu Mladog radnika ali bez bitnijeg učinka. Prvi gol na utakmici viđen je u 65. minutu. Igrač Mladog radnika prošao je kroz sredinom i preciznim udarcem uspeo je da savlada golmana Mokre gore Đorđevića i dovede Požarevljane u vođstvo. U 77. minutu Mladi radnik je ponovo imao šansu da postigne pogodak ali je Bojatović šutirao preko gola. Požarevljani su novi gol postigli u 85. minutu. Stojilović je prošao po desnoj strani i uspešno je centrirao u šesnesterac. Tamo je pronašao Milovanovića koji glavom šalje loptu u mrežu. Igrači Mokre gore su postigli gol u 86. minutu utakmice.  Posle jedne sumnjive situacije, pomoćni sudija nije signalizirao ofsajd, Tanasković je uspeo da savlada golmana domaćina Savića i postigne gol. Utakmice je završena rezultatom 2:1 u korist Mladog radnika 1926. U poslednjem kolu pred zimsku pauzu Požarevljani putuju u Vranovo gde će se sastati sa ekipom Proletera.