Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Požarevljani osvojili veliki bod protiv Crvene zvezde

19. 11. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljkovic Izvor: Boom93

Požarevljani osvojili veliki bod protiv Crvene zvezde

Rukometaši Požarevca su u 8. kolu dočekali ekipu Crvene zvezde iz Beograda.

Odličnu igru su Požarevljani pružili protiv favorizovanih Beograđana. Početak prvog poluvremena ekipa Crvene zvezde je uspela da nametne svoju igru, ali nisu uspeli značajnije rezultatski da se odlepe. Pri kraj prvog poluvremena ekipa Požarevca je uspela da iskoristi nekoliko grešaka gostiju i uspela da preokrene rezultat. Prvo poluvreme je završeno 16:15 u korist Požarevljana.

Ekipa Požarevca je odlično otvorila drugo poluvreme, pošto su povećali svoju prednost na 3 gola razlike. Imala je ekipa Požarevca odličnu šansu da se još dodatno rezultatski odlepi pošto je Crvena zvezda igrala sa dva igrača manje. Ipak tada se desio pad u igri Požarevljana pa je iskusna Beogradska ekipa uspela da preokrene rezulutat i povede. Do kraja utakmice igralo se gol za gol sve do poslednjih minuta utakmice. U poslednjem minute utakmice Požarevljani su izjednačili golom Avramovića koji je postavio konačan rezultat utakmice 31:31.

Iako je Požarevac još uvek bez pobede u prvenstvu ovaj bod protiv ekipi dodatno znači u daljoj borbi za opstanak. Najefikasniji u ekipi Požarevca bio je kapiten Marko Čavaljuga, dok je u Crvenoj zvezdi 8 golova postigao Viktor Matičić. Za igrača utakmice proglašen je Đorđe Todorović iz ekipe MRK Požarevac. U sledećem kolu Požarevljani putuju u Niš gde će se sastati sa liderom šampionata ekipom Železničara 1949.