Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Mladi radnik 1926 nerešeno sa Šumadijom iz Aranđelovca (VIDEO)

11. 10. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Mladi radnik 1926 nerešeno sa Šumadijom iz Aranđelovca (VIDEO)

U 9. kolu Srpske fudbalske lige grupa Zapad ekipa Mladog radnika 1926 je ugostila na Gradskom stationu u Požarevcu ekipu Šumadije iz Aranđelovca.

Ekipa Mladog radnika je usponu forme i u poslednjim kolima beleži dobre rezultate. Prvi gol na utakmici postigli su igrači Mladog radnika u 19. minutu. Po desnoj strani prošao je kapiten Marijan Marković koji je uspeo u šesnestercu da pronađe Milovanovića. On je preciznim udarcem glavom polao loptu u mrežu golmana Šumadije Nićiforovića i doveo Požarevljane u vođstvo. Mladi radnik je uspeo da održi prednost i na poluvreme se otišlo sa 1:0.

Drugo poluvreme bolje su otvorili gosti iz Aranđelovca koji su uputili nekoliko šuteva ka golu Mladog radnika. Ipak ekipa Šumadije je uspela da dođe do izjednačenja u 65. minutu. Napravljen je prekršaj na oko 20 metara od gola Mladog radnika. Vukumirović je preciznim šutem preko živog zida poslao loptu u mreži i izjednačio je rezultat utakmice.  Posle primljenog gola Požarevljani su krenuli agresivnije ka golu gostiju. Pred kraj sam utakmice beležimo jednu spornu situaciju pred golom Šumadije. Po desnoj strani prošao je igrač Mladog radnika Jovanović koji je uspeo da uputu centrašut. Isprečio se jedan igrač Šumadija koji naočigled publike igrao rukom, ipak glavni sudija Đorđević nije reagovao pa je utakmica završena sa 1:1.

Posle 9 odigranih kola Mladi radnik se nalazi na 13 mestu na tabeli sa osvojinih 9 bodova. Već danas Požarevljani putuju u Topolu gde će se sastati sa ekipom Krađorđa. U subotu ekipa Mladog radnika ugostiće ekipu Smedereva.