09. 10. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Dva poraza i jedna pobeda za rukometne Superligaše

U 3. kolu Super muške rukometne lige Srbije ekipa Rudara je u Kostolcu ugostila Mogru Goru iz Zubinog Potoka, dok je Požarevac gostovao u Kaću gde se sastato protiv ekipe Jugovića. Ekipa Ženskog rukometnog kluba Požarevac je u 2. kolu Super B rukometne lige putovala u Novi Sad gde se sastala sa ekipom Minakve.

Ekipa Rudara iz Kostolca nastavila je sa dobrim rezultatima na otvaranju sezone. Kostolčani su uspeli da posle 60 minuta igre nadigraju i novajliju u ligi ekipu Mokre Gore iz Zubinog Potoka. Rudar je odlično počeo utakmicu i pored rasploženog  golmana Budovića razigrali su se i kapiten Milošević i Nenad Nedeljković.  Ipak usledio je pad pri kraju prvog poluvremena kada su u poslednjoj sekudni gosti iz Zubinog Potoka uspeli da izjednače pa se na odmor otišlo rezultatom od 12:12. Ipak iskusnija ekipa Rudara nije dala da se ekipa Mokre Gore razigra pa su na početku drugog poluvremena poveli sa nekoliko golova razlike i tu prednost su održali do kraja utakmice. Rudar je pobedio Mokru Goru sa 25:19. Najefikasniji , i ujedno igrač utakmice, u ekipi Rudara bio je kapiten Miloš Milošević dok je u redovima gostiju iz Zubinog Potoka najefikasniji bio Branislav Stanković koji je postigao 6 golova. U sledećem kolu ekipa Rudara putuje u Beograd gde će se sastati sa ekipom Crvene Zvezde.

Ekipa Požarevca doživela je poraz na gostovanju u Kaću od ekipe Jugovića. Domaća ekipa Jugovića je u svim aspektima nadigrala Požarevljane koji su poraženi sa 30:22. Najefikasniji kod ekipe Jugovića bili su Marko Žikić i Dejan Karan koji su postigli po 6 golova, dok je kod ekipe Požarevca 6 golova postigao Marko Jokić. Za igrača utakmice proglašen je iz ekipe Požarevca Davor Galfi. U sledećem kolu ekipa Požarevca dočekuje Metaloplastiku iz Šapca.

Požarevljanke nisu uspele da sa gostovanja iz Novog Sada vrate sa bodovima u Požarevac. Domaća ekipa Minakve potpuno je nadigrala ekipu Požarevca i sa 30:18 zasluženo osvojila dva boda. Najefikasnije igračice u ekipi Minakve bile su Aleksandra Mitić i Marija Dmitrović sa 6 postignutuh golova, dok su u ekipi Požarevca 5 golova postigle Olja Nikolić i Tamara Nikić. Za igračicu utakmice proglašena je Jovana Janković iz ekipe ŽRK Požarevac. Požarevljanke će u sledećem kolu ugostiti Metalac uz Kraljeva.