03. 10. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Mladi radnik igrao nerešeno protiv Poleta

U 8. kolu Srpske fudbalske lige grupa Zapad ekipa Mladog radnika 1926 je gostovala u Ljubiću gde je igrala protiv ekipe Poleta.

Već ne početku prvog poluvremena beležimo jednu spornu situaciju pred golom Poleta. Kapiten Mladog radnika Marjan Marković uputio je loptu u šesnesterac domaćina. Lopta dolazi do igrača Požarevljana koga ruše ispred gola. Skočili su sa klupe Mladog radnika tražeći jedanesterac, ali je sudija Filip Belolica samo odmahnuo rukom. Ekipa poleta je došla do gola u 30 minutu utakmice.  Ubačena je lopta iz auta pravo u peterac Mladog radnika. U opštoj konfuziji najbolje se snašao igrač Poleta Filipović koji je uspeo da postigne gol i dovede svoj tim do vođstva. Do kraja polivemena nije bilo promene rezultate pa se na odmor otišlo sa 1:0 u korist Poleta.

Drugo poluvreme su bolje otvorili igrači Mladog radnika koji su imali nekoliko izglednih šansi pred golmanom Poleta.  Od 47 minuta igrači Poleta su igrači sa igračem manje pošto je isključen Božović. Ofanziva Mladog radnika isplatila se u 80 minutu utakmice. Loptu u šensesterac je ubacio Marković gde je nastala gužva, a najbolje se snašao Milovanović koji je postigao gol i poravnao razultat. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata pa je utakmice završena sa 1:1.

Fudbaleri Mladog radnike 1926 novu utakmicu igraju u sredu u finalu kupa Gradskog fudbalskog saveza Srbije. Oni će se sastati sa ekipom Dizela iz Bara. Novu utakmicu u Srpskoj fudbalskoj ligi grupa Zapad Požarevljani igraju u subotu kada u 9. kolu dočekuju ekipu Šumadije iz Aranđelovca.