Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Avramović doneo bod Požarevcu u poslednjim sekundama, Rudar pobedio Šamot

02. 10. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Avramović doneo bod Požarevcu u poslednjim sekundama, Rudar pobedio Šamot

U 2. kolu Super rukometne lige Srbije ekipa MRK Požarevac ugostila je Obilić iz Beograda, dok je ekipa Rudara iz Kostolca gostovala u Aranđelovcu i igrala protiv ekipe Šamota 65.

Ekipa Požarevca je posle boda u Subotici dočekala povratnika u Super ligu ekipu Obilića. Požarevljani su odrigrali loše prvo poluvreme. U svim aspektima igre gosti iz Beograda nadigrali su ekipu Požarevca pa se na odmor otišlo rezultatom od 16:12. Požarevljani su u drugom poluvremenu zaigrali mnogo bolje. Razbranio se golman domaćina Đorđević pa je ekipa Požarevca uspela da smanji razliku. Požarevljani su uspeli da povedu u 51 minutu utakmice. Ipak preko dva brza napada gosti iz Beograda uspeli su da ponovo dođu do vođstva. Prava drama je viđena u poslednjim minutu utakmice. Pri rezultatu 25:24 za ekipu Obilića dosuđen je sedmerac za Požarevac. Kapiten Marko Čavaljuga nije uspeo da savlada golmana gostiju, koji je loptu dodao igraču na sredini terena. Presing Požarevljana je urodio plodom pošto su igrači uspeli da uzmu loptu, koja je došla do Avramovića. On uspeva da postigne gol i postavi konačan rezultat utakmice na 25:25. Najefiksniji kod ekipe Požarevca bili su Marko Čavaljga i Bojan Avramović sa 5 postignutih golova, dok je u ekipi Obilića sa 8 postignutih golova bio Stefan Ćirić. U sledećem kolu ekipa Požarevca putuje u Kać gde će se sastati sa ekipom Jugovića.

Rudar iz Kostolca se sa gostovanja u Aranđelovcu vratilo sa dva osvojena boda. Od početka utakmice Kostolčani su nametnuli tempo i dobijaju prvo poluvreme sa 13:8. Drugo poluvreme je pripalo ekipi Šamota, koja je uspela da se približi Kostolčanima. Do kraja utakmice ekipa Rudara je uspela da zadrži prednost i da zasluženo slavi sa 24:23. Najefikasniji kod ekipe Šamota 65 bili su Marko Ranković, Nemanja Praščević, Nikola Ilić i Marko Stojković sa 4 postignuta gola, dok je kod ekipe Rudara sa 7 postignutih golova najefikasniji bio Nened Nedeljković. U sledećem kolu ekipa Rudara igra u Kostolcu kada će ugostiti novajliju u Super rukometnoj ligi ekipu Mokre gore iz Zubinog Potoka. Utakmica se igra u subotu 7. oktobra od 19h u Hali sportova u Kostolcu. Ulaz će biti slobodan.