26. 09. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Mladi radnik ostvario novu pobedu

Fudbaleri Mladog radnika 1926 iz Požarevca su u 7. kolu Srpske lige grupa Zapad dočekali ekipu Železničara iz Lajkovca.

U pravoj ligaškoj utakmici ekipa Mladog radnika uspela je da zabaleži novu pobedu u prvenstvu. Početak utakmice doneo inicijativu Požarevljana koji su u 10 minutu imali prvu šansu za gol. Po desnoj strani prošao je Milovanović koji je uspeo da ubaci loptu u šensesterac, loptu je zahvatio Petković ali nije uspeo da postige gol. Već u 12 minutu dosuđen je jedanesterac za domaću ekipu. Posle akcije Stojilovića i Milovanovića u šesnestercu lopta pogađa u ruku igrača Železničara Milisavljevića. Kapiten Mladog radnika Marjan Marković izvodi najstrožu kaznu, ali ga golman gostiju Tanasijević „pročitao“ i sprečio da postigne gol. I pored promašenog penala Požarevljani nastavljaju u istom ritmu. U 20 minutu Milovanović, posle greške odbrane i golmana Železničara, dolazi do lopte ispred šestesterca, uspeo je da uputi šut, ali je lopta završila pored gola.

Na polovini prvog poluvremena gosti iz Lajkovca su preuzeli inicijativu na utakmici pa su krenuli organizovanije ga golu Mladog radnika. U 27 minutu beležimo prvu šansu za ekupu Železničara. Lopta dolazi do napadača Železničara Gajića koji šutira sa 16 metara, ali goman domaćina Savić uspešno brani. Već u 28 minutu nova šansa za Železničar. Prošao je po levoj strani terena Pavlović koji je uspeo da pošalje  loptu pred gol Mladog radnika. Loptu je uspeo da zahvati Gajić koji šutira glavom, ali pored gola. U 30 minutu beležimo još jednu šansu za ekipu Železničara. Sa ivice golmanskog prostora Atić je uspeo da uputu šut ka golu Požarevljana, ali je i ovu loptu uspeo da „ukroti“ Savić. Pred kraj prvog poluvremena beležimo i možda najbolju šansu za Železničar da dođe do vođstva. Posle greške odbrane Mladog radnika lopta dolazi do Milutinovića koji je uputio loptu ka šesnestercu domaćina. Lopta prolazi sve igrače i dolazi do igrača Železničara Atića koji šutira, ali je golman Mladog radnika Savić krajnim naporom uspeo da loptu pošalje u kroner. U poslednjim minutima prvog poluvremena Požarevljani su imali još jednu šansu na utakmici. Po levoj starani terena prošao je Stojilović koji je dodao loptu do Milovanovića. On je uspeo da uputi šut, ali ga je u poslednjem trenutku izblokirao igrač Železničara Milutinović. Na odmor se otišlo rezultatom od 0:0.

Početak drugog poluvremena ponovo je pripao domaćim igračima. U 47 minutu beležimo šansu za Mladi radnik. Kao i u prvom poluvremenu Stojilović je poslao loptu u šesnesterac gostiju, loptu je glavom zahvatio Milovanovć i poslao je pored gola. U 49 minutu kapiten Požarevljana Marković je šutirao sa 25 metara, ali je loptu bez problema uspeo da zaustavi golman Železničara Tanasijević. Železničar je svoju prvu šansu u drugom poluvremenu imao u 53 minutu. Igrač tima iz Lajkovca Milisavljević šutirao je pravo u golmana Savića.

Novu šansu za Mladi radnik beležimo u 63 minutu. Milovanović je centrirao i uspeo je da pronađe Markovića koji loptu vraća Bojatoviću. On je loptu loše zahvatio i poslao je preko gola. Dobra igra Mladog radnika isplatila se u 80 minutu kada je uspeo da dođe do vođstva. Igrači Železničara napravili su prekršaj na oko 20 metara od svoga gola. Loptu u šesnesterac ubacio je Marković gde pronalazi Bojavtovića. On šutira i pogađa prečku, lopta se odbija do Jovanovića koji je bez problema šalje u mrežu. Posle primljenog gola ekipa Železničara je krenula agresivnije ka golu Mladog radnika. U 81 minutu Atić je ubacio loptu pred gol Požarevljana, golman Savić uspeva tu loptu da boksuje. Lopta dolazi do napadača Železničara Gajića koji šutira pored gola. U 85 minutu beležimo poslednju šansu na utakmici za Železničar. Sa 10 metara šutirao je Obradović preko gola. Utakmica je završena sa 1:0 u korist Mladog radnika.

Posle ove pobede ekpa Mladog radnika je izašla iz zone ispadanja. U sledećem kolu putuju u Ljubić gde če se sastati sa ekipom Poleta.