Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Rukometaši Požarevca i Rudara otvorili sezonu sa bodom, rukometašice Požarevca pobedom

25. 09. 2017. Požarevac, Kostolac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Posle skoro 5 meseci pauze počela su rukometna prvenstva u muškoj i ženskoj konkurenciji. Rukometni klubovi Požarevac i Rudar iz Kostolca i ove godine nastupaju u Super rukometnoj ligi Srbije, dok rukometašice Požarevca nastupaju u drugom rangu takmičenja, Suber B rukometnoj ligi Srbije.

Prvo kolo rukometaši Požarevca i Rudara iz Kostolca igrali su na strani. Požarevljani su putovali u Suboticu gde su protiv ekipe Spartaka odigrali jednu dobru utakmicu. Posle 60 minuta igre Požarevljani su igrali nerešeno sa Subotičanima 26:26. Najefikasniji za ekipu Spartaka bio je Uroš Radosavljević koji je postigao 8 golova, dok je kod ekipe Požarevca 5 golova je postigao Nikola Nikolić. U sledećem kolu Požarevljani će ugostiti, povratnika u Super rukometnu ligu, ekipu Obilića iz Beograda.

Ekipa Rudara iz Kostolca svoju prvu utakmicu u novoj sezoni odigrala je u Beogradu protiv ekipe Partizana. Posle lošijeg prvog poluvremena Kostolčani su uspeli da preokrenu rezultat i da se vrate sa bodom iz Beograda. Utakmica je završena rezultatom od 24:24. Najefikasniji kod ekipe Partizana bio Aleksa Maksić koji je postigao 7 golova, dok je kod Kostolčana najraspoloženiji za igru bio Željko Šukić sa 5 golova. U sledećem kolu ekipa Rudara putuje u Aranđelovac gde će igrati protiv ekipe Šamota 65.

Požarevljanke su prvo kolo igrali pred domaćom publikom protiv ekipe Proletera iz Zrenjanina. Požarevljanke su loše odigrali prvo poluvreme što su uspele da iskoriste igračice Proletera. Prvo poluvreme Proleter je dobio sa 10:9. U drugom poluvremenu igračice Požarevca odigrali su angožovanije u odbrani i u napadu pa su uspele da preokrenu rezultat. Požarevljanke su mirnom završnicom rešile utakmicu u svoju korist i osvojile prve bodove u prvenstvu. Utakmica je završena sa 22:19 u korist Požarevca. Najefikasnija kod domaće ekipe bila je Olja Nikolić sa 7 postignutih golova, dok je kod ekipe Proletera 6 golova postigla Savković Tamara. U sledećem kolu Požarevljanke putu u Novi Sad gde će se sastati protiv ekipe Minakve.