19. 09. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Prva pobeda Mladog radnika 1926

Ekipa Fudbalskog kluba Mladi radnik uspela je na teškom gostovanju da zabeleži prvu pobedu u sezoni. Oni su uspeli u Tutinu da savladaju istoimenu ekipu.

Prvi gol na utakmici postigli su igrači Mladog radnika u 27 minutu kada je gol postigao Petković. Ekipa Tutina brzo je došla da izjednačenja u 33 minutu, kada je posle nespretne intervencije Petković  postigao autogol. Ipak to nije uzdrmalo ekipu Mladog radnika koja je krenula agresivnije ka protivničkom golu. Ta inicijativa se isplatila kada 52 minutu Milovanović ponovo doveo Požarevljane u vođstvo. Uspeli su igrači Mladog radnika da postignu još jedan gol. U 73 minutu kapiten Mladog radnika Marjan Marković savladao je golmana Tutina Preljevića i povisio rezultat na 3:1. U 74 minutu ekipa Tutina igra sa igračem manje pošto je crveni karton dobio Ahmatović. Ipak sa igračem manje ekipa Tutina uspela je da postigne i drugi gol u samom finišu utakmice. U 83 minutu strelac za Tutin bio je Đakovac. Utakmica je završena rezultatom 3:2 u korist Mladog radnika 1926.

Posle 6 odigranih kola ekipa Mladog radnika uspela je da se pomeri sa začelja tabele. Požarevljane već sutra očekuje Kup utakmica Gradskog fudbalskog saveza. Protivnik Mladom radniku biće Železničar iz Požarevca. U 7. kolu Srpske lige grupa Zapad na gradski stadion dolazi još jedna ekipa Železničara ali iz Lajkovca. Utakmica  između Mladog radnika 1926 i Železničara iz Lajkovca igra se u subotu 23. septembra od 16h.