14. 09. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Mladi radnik 1926 još bez pobede

U 5. kolu Srpske fudbalske lige grupa Zapad ekipa Mladog radnika 1926 je u Požarevcu ugostila ekipu Zlatibora iz Čajetine. Ponovo se ponovila priča iz predhodnih kola kada je Mladi radnik bio dominatan u prvom poluvremenu dok su drugo poluvreme Požarevljani loše odigrali.

Prvu šansu na utakmici imao je Mladi radnik u 13 minutu kada je Banjac sa 15 metara šutirao ka golu Zlatibora, ali je golman gostiju iz Čajetine Divac uspeo da zaustavi ovaj šut. U 19 minutu nova šansa za Požarevljane. Marjan Marković je ubacio loptu u šesnesterac , posle smušene odbrane gostiju lopta dolazi do Milovanovića koji uspeva da pronaće Milana Lazića. Lazić je pokušao makazicama da savlada golmana Zlatibora, ali je lopta završila tik pored stative. Na polovini prvog poluvremena gosti iz Čajetine preuzimaju inicijativu. U 26 minutu igrač Zlatibora Stanimirović prolazi po desnoj strani i na ivici šesnesterca pronalazi Borka Veselinovića koji šutira pored gola. u 42 minutu nova šansa za Zlatibor. Sa 15 metara šutirao je Nikola Mladenović, ali je golman Mladog radnika Savić bio siguran. Na odmor se otišlo rezultatom od 0:0.

Drugo poluvreme je počelo blagom inicijativom gostiju iz Čajetine. Ipak prvu šansu na početku poluvremena imao je Mladi radnik. Po desnoj strani pročao je Petar Jovanović koji je uspeo da u šesnestercu pronađe Milovanovića. Njegov šut izblokirala je odbrana gostiju koja je loptu poslala u korner. U 65 minutu ekipa Zlatibora dolazi do vođstva. Na 20 metara od gola domaćina napravljen je faul i dosuđen je slobodan udarac. Preciznim šutom Ćirović je uspeo da savlada Savića i postigne gol. Posle primnjenog gola ekipa Mladog radnika je krenula sa napadima ka golu gostiju iz Čajetine. Ipak uspela je ekipa Zlatibora da se odbrani i da odnese ceo plen iz Požarevca. Utakmica je završena rezultatom od 0:1 u korsit ekipe Zlatibora.

Posle 5 odrigranih kola ekipa Mladog radnika 1926 ima samo jedan osvojen bod.  U sledećem kolu ekipa Mladog radnika putuje u Tutin gde će se sastati sa istoimenom ekipom.