12. 09. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Prvi bod za Mladi radnik

Fudbalski klub Mladi radnik 1926 iz Požarevca je u 4. kolu Srpske fudbalske lige grupa Zapad gostovao u Užicu gde je igrao protiv ekipe Jedinstva.

Požarevljani su posle prva tri kola bez bodova uspeli na teškom gostovanju osvoje bod.  Ponovo su igrači Mladog radnik pokazali bolju igru u prvom poluvremenu. Već u 4. minutu Požarevljani su uspeli da povedu preko Filpa Krstća. On je pred šesnestercom uspeo da primi loptu i bet problema savladao golmana Jedinstva Lazića. Ipak domaćini su uspeli da izjednače u 25. minutu. Igrač Jedinstva Jezdimirović je fauliran u šesnestercu Mladog radnika, a sudija Srđan Dimitrijević je dosudio jedanesetrac. Siguran sa bele tačke bio je Karadarević koji je izjednačio rezultat na 1:1.

Do kraja utakmice nije bilo izglednijih šansi pa su Užičani i Požarevljani podelili bodove. Već sutra ekipa Mladog radnika imaju šansu da osvoje prva tri boda u prvenstvu. U Požarevac dolazi ekipa Zlatibora iz Čajetine. Utakmica se igra na gradskom stadionu u Požarevcu od 16h.