06. 09. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Još jedan poraz Mladog radnika

U 3. kolu Srpske fudbalske lige grupa Zapad Mladi radnik 1926 dočekao je, na gradskom stadionu u Požarevcu, ekipu Šumadije 1903 iz Kragujevca.

Požarevljani su ponovo odigrali dva različita poluvremena. U prvom poluvremenu Mladi radnik bio je bolji protivnik od gostiju iz Kragujevca. Prvu šansu na utakmici imali su Požarevljani. U 15. minutu igrač domaćina Milovanović je uputio šut ka golu Šumadije Nastiću, ali je on bio na mestu. Već u 18. minutu Požarevljani su imali novi šansu. Uroš Petković je lepo ubacio u šesnesterac  gde je pronašao Stojanovića. On uspeva da zahvati loptu glavom ali njegov šut je zaustavio Nastić. U 30. minutu utakmice ekipa Mladog radnika imala je još jednu šansu na utakmici. Milovanović je prošao odbranu Šumadije i uspeo da uputu šut ka golu. Golman Kragujevčana je krajnim naporima uspeo da spreči loptu da ode u gol. Do kraja poluvremena nije bilo novih uzbuđenja pa se na odmor otišla bez golova.

Drugo poluvreme donelo je lošu igru Mladog radnika. To su znali da iskoriste igrači Šumadije koji su uspeli da u 57. minutu utakmice dođu do vođstva. Strelac gola za Šumadiju bio je Filip Đurović. U 84. minutu ekipa Mladog radnika imala je šansu da dođe do izjednačenja. Lopta je došla do Ivana Stojanovića koji se sam našao pred golmanom Nastićem. Nastić je istčao i „pokosio“ Stojanovića na ivici šesnesterca. Sudija je dosudio slobodan udarac i Nastiću je pokazao direktni crveni karton. Ipak iako su imali igrača više Požarevljani nisu uspeli da postignu gol i da osvoje prvi bod u prvenstvu. Utakmica je završena sa 1:0 u korist Šumadije 1903 iz Kragujevca.

Mladi radnik 1926 je trenutno poslednjeplasirani tim na tabeli bez osvojenih bodova. Novu šansu za popravni imaće u 4. kolu kada će otputovati u Užice gde će se sastati sa ekipom Jedinstva.