27. 08. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Drugi poraz fudbalera Mladog radnika

U drugom kolu Srpske fudbalske lige grupa Zapad ekipa Mladog radnika 1926 iz Požarevca igrala je protiv ekipe Sloge iz Požege.

Na teškom gostovanju Mladi radnik 1926 nije uspeo da se vrati u Požarevac sa prvim osvojenim bodovima ove godine u prvenstvu. Požarevljani su odlično počeli utakmicu i u 33 minutu uspeli da povedu na utakmici. Strelac za Mladi radnik bio je Ivan Stojanović. Uspeli su do kraja poluvremena Požarevljani da zadrže rezultatsku prednost. Drugo poluvreme je bolje otvorila ekipa Sloge. U 59 minutu igrač ekipe Sloge Stojaković izvodi slobodan udarac i u šesnestercu pronalazi Vlašića koji je uspeo bez problema da savlada golmana Mladog radnika Savića. Posle izjednačenja ekipa Sloge je krenula još agresivnije ka golu Požarevljana. Njihova ofanziva se isplatila kada su Stojaković i Vlašić ponovo bili akteri i kod drugog gola Sloge u 60 minutu. Do kraja utakmice nije došlo do promene rezultata pa je ekipa Sloge iz Požege sa 2:1 pobedila Mladi radnik 1926 iz Požarevca.

Požarevljanima je ovo drugi poraz u prvenstvu pošto su u prvom kolu pred domaćom publikom poraženi od ekipe budućnost Krušik uz Valjeva sa 1:0. U narednom kolu Mladi radnik dočekuje tim Šumadije 1903 iz Kragujevca.