05. 06. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Stig apsolutni pobednik Gradske fudbalske lige

Na gradskom stadionu u Požarevcu odigrana je utakmica za apsolutnog pobednika Gradske fudbalske lige. Za titulu prvaka borile su se ekipe Sloge iz Lučice i Stiga 1955 iz Beranja.

Pred oko 800 gledalaca ekipe Sloge i Stiga odigrale su jedan dobar fudbalski meč. Od prvog sudijskog zvižduka ekipa Stiga je krenula agresivno ka golu Sloge. Ekipa Stiga imala je nekoliko stopostotnih prilika ali golman Sloge Mirković nije bio savladan. Rezultat na poluvremenu je bio 0:0.

Drugo poluvreme je počelo sa penalom za ekipu Stiga. Prošao je po desnoj strani bek Stiga Marković i uspeo da unese loptu u šesnesterac. Nespretnom intervencijom odbrabreni igrač Sloge ruši Markovića i sudija Nikolić pokazuje na belu tačku. Siguran sa bele tačke bio je Dragan Živanović, pa Stig od 47 minuta vodi sa 1:0. U 53 minutu publika na gradskom stadionu je mogla da vidi jedan evrogol. Ispred šesnesterca Sloge loptu je primio napadač Stiga Živanović, koji je sa 20 metara, preciznim udarcem, uspeo da savlada golmana Mirkovića i povisio prednost Stiga na 2:0.

Ekipa Sloge je pokušala da smanji prednost, tako je u 78 minutu dosuđen jedanesterac ali je Aleksić pogodio prečku. Utakmica je završena sa 2:0 u korist ekipe Stig 1955 iz Beranja. Ekipa Stiga je ovom pobedom postala apsolutni prvak Gradske fudbalske lige Požarevac i direktno se plasirala u Međuopštinsku ligu grupa Dunav. Ekipa Sloge iz Lučice će igrati u baražu za popunu Međuopštinske lige.

Treba napomenuti da je ekipa Sloge u regularnom delu sezone osvojila Gradsku fudbalsku ligu grupa Dunav, dok je ekipa Stiga 1955 iz Beranja bila najboljla u Gradskoj fudbalskoj ligi grupa Mlava.