30. 05. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Požarevljani izborili opstanak

Rukometaši Požarevca su u 9. kolu Super rukometne lige Srbije ugostili ekipu Rudara iz Kostolca.

U utakmici bez puno tenzija ekipa Požarevca zabeležila je prvu pobedu ove sezone protiv ekipe Rudara iz Kostolca. Kostolčani su dobro odigrali prvo poluvreme koje su dobili sa 17:16. U drugom poluvremenu rukometaši Požarevca su mnogo bolje zaigrali, uspeli da preokrenu rezultat i povedu sa 4 gola razlike. Požarevljani su mirnom igrom uspeli da održe prednost i zasluženo pobedili sa 37:32.

Najefikasniji u ekipi Požarevca bio je Aleksandar Vujnić koji je postigao 7 golova, dok su u ekipi Rudara 5 golova postigli Saša Merdović i Luka Dragović. Za igrača utakmice u ekipi Požarevca proglašen je Marko Čavaljuga, a u ekipi Rudara najbolji pojedinac bio je Miloš Milošević.

Ovom pobedom ekipa Požarevca je obezbedila učešće u Super rukometnoj ligi i sledeće godine, dok je ekipa Rudara iz Kostolca obezbedila opstanak u ligi pre nekoliko nedelja. U poslednjem kolu ekipa Požarevca putuje u Šabac gde će igrati protiv Metaloplastike, dok će Rudar u Kostolcu ugostiti ekipu Morave iz Velike Plane. Utakmica u Kostolcu se igre sutra od 19 h.