23. 05. 2017. Požarevac

Izvor: SAAF

Angel Warriorsi slomili otpor Pastuva

Angel Warriorsi iz Čačka pobedili su na gostovanju u Požarevcu ekipu Pastuva sa 30 : 9 u 4. kolu Druge lige Srbije.

Dve ekipe igrale su ujednačeno do poluvremena, a Čačani su konačno slomili otpor domaćina u trećoj četvrtini, kada se i povredio kvoterbek požarevačke ekipe Aron Fiver. Nakon što je sjajni raning-bek Nebojša Protić trčanjem od 55 jardi postavio rezultat na 23 : 6 i svoj tim uveo u mirnu završnicu, pobednik je već bio izvestan.

Bez pravog lidera u napadu Pastuvi nisu mogli više. Dva pogotka na njihovom kontu pripisuju se Đorđu Markoviću koji je poentirao jednim trčanjem i jednim fild-golom.

Na drugoj strani, Ratnike je do pobede predvodio Dušan Ilić koji je dva puta utrčao u end-zonu a jednom bacio pas za tačdaun Jovanu Pavloviću.

Defanzivni koordinator Pastuva Nebojša Kartalija ocenio je da ovo bila zaslužena pobeda ekipe iz Čačka.

"Mi smo se držali dok smo imali snage, do povrede našeg import igrača na početku 2. poluvremena. Sledeće što nas čeka je još jedan težak meč protiv Jagodine i nadamo se da će nam se do tada što više igrača oporaviti" izjavio je Kartalija.

Čačani u 5. kolu igraju protiv ekipe Golden Bears, ali pre toga, za dva vikenda, čeka ih zaostali meč 2. kola protiv novosadske ekipe Wild Dogs. Pastuvi poslednji meč sezone igraju u Jagodini.