22. 05. 2017. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93

Požarevac na korak od opstanka

Rukometaši Požarevca su u 7. kolu Play Out-a Super rukometne lige Srbije ugostili ekipu Jugovića iz Kaća.

Odličan rukomet je viđen u požarevačkoj Hali sportova. Ekipa Požarevca je u ovu ključnu utakmicu za opstanak ušla bez nekoliko važnih igrača. Nedostatak tih igrača, u prvom poluvremenu, odlično su iskoristili igrači Jugovića koji na početku utakmice poveli i nisu tu prednost ispuštali do kraja prvog dela igre. Prvo poluvreme igrači Jugovića dobili su sa 16:13.

Drugo poluvreme ekipa Jugovića uspela je da poveća prednost na 5 golova razlike. Tada trener Požarevljana Miroslav Urošević traži time out i uspeva da razdrma ekipu. Razbranio se golman Požarevca Vitas i razigrao se u napadu Đorđe Todorović koji su pomogli ekipi da tu razliko smanji na gol razlike. Požarevljani su prisustvovali pravoj drami u poslednjim minutima utakmice. Igrači Požarevca su uspeli da izjednače rezultat na 27:27. Ekipa Jugovića imala je šansu da ponovo dođe u vođstvo ali nisu uspeli da iskoriste napad. Imali su igrači Požarevca napad za pobedu. Kapiten Čavaljuga je lepo uposlio Todorovića  koji postigao, kako se ispostavilo, pobedonosni gol za pobedu ekipe Požarevca.

Najefikasniji kod ekipe Požarevca bio je Đorđe Todorović koji postigao 10 golova, kod ekipe Jugovića 9 golova jpostigao je Marko Žikić . Za najbolje aktere utakmice proglašeni su Marko Čavaljuga kod Požarevca i Nikola Vrgović iz Jugovića.

Ovo je važna pobeda za ekipu Požarevca pošto su došli na korak od opstanka u Super rukometnoj ligi Srbije. Već u sredu rukometaši Požarevca putuju u Veliku Planu gde će se sastati sa ekipom Morave.