Naslovna  |  Info  |  Sport  |  Požarevac iznenadio Partizan, Rudar poražen od Jugovića

16. 03. 2015. Požarevac, Kostolac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Požarevac iznenadio Partizan, Rudar poražen od Jugovića

U 17. kolu Super muške rukometne lige Srbije ekipe sa područija grada Požarevca imali su polovičan uspeh. Rukometni klub Požarevac igrao je nerešeno sa Partizanom iz Beograda, dok je Rudar u Kostolcu poražen od ekipe Jugovića.

Pred domaćom publikom ekipa Požarevca bila je na korak od pobede nad favorizovanom ekipom Partizana, ali ipak gosti iz Beograda su uspeli da osvoje bod.

Ekipa Požarevca je dobro počela utakmicu. Jaka odbrana i sigurnost u napadu omogućila je Požarevljanima vodjstvo koje nisu ispuštali do kraja poluvremena . Ekipa Partizana nije uspela celo prvo poluvreme da pronadje svoju igru i Požarevljani dobijaju prvi deo igre sa 13:9.

Rukometaši Požarevca nastavljalju i drugo poluvreme tamo gde su stali, i uspevaju da održavaju prednost od 4 gola razlike. Ipak oko 50 minuta utakmice nastupio je pad u igri i ekipa Partizana uspešno koristi da bi smanjila prednost. Publika je prisustvovala pravoj drami u poslednjim minutima utakmice. Kapiten domaćina Čavaljuga je promašio nekoliko "zicera" i omogućio gostima da izjednače. Ipak u poslednjem minutu sviran je sedmerac za Požarevljane, koji su ga uspešno iskoristili. Ipak u poslednjem napadu na utakmici igrači Partizana pronalaze rupu u odbrani domaćina i poravnavaju rezultat na 21:21. Ovim rezultatom utakmica je završena.

Navijači u Kostolcu imali su priliku da pogledaju dobru rukometnu utakmicu, u kojoj domaći Rudar nije uspeo da savlada Jugović iz Kaća.

Ekipa Rudara ohrabrena dobrim igrama u poslednjih nekoliko kola krenula na pobedu protiv Jugovića. Ipak početak utakmice nije doneo ništa dobro Kostolčanima pošto gosti iz Kaća predvodjeni golmanom Milosavljevim su zaustavljali svaki napad Rudara. Jugović je na samom početku poluvremena poveo sa 4 gola razlike i održavao tu prednost u dobrom delu prvog dela igre. Ipak u 20 minutu u igrači Rudara predvodjeni Avramovićem uspevaju da na odmor odu sa minimalnim zaustatok. Prvo poluvreme je završena sa 14:15 u korist Jugovića.

U drugom poluvremenu Jugović nije dozvolio da domaći Rudar preokrene rezultat, nego su sigurnom igrom polako uvećavali prednost. Ipak ponavlja se ista situacija kao i u prvom poluvremenu. Kostolčani pred sam kraj meča uspevaju da smognu snage da sustignu rivala na gol zaostatka. Ipak ekipa iz Kaća zahvaljljući svom golmanu Milosavljevu uspevaju da dobiju ovaj meč sa 27:28.

U sledećem kolu ekipa Rudara igra protiv Partizana u Beogradu, dok će rukometaši Požarevca putovati u Šabac gde će se sastati sa ekipom Metaloplastike.