10. 03. 2015. Beograd

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93, ŽRK Požarevac

Požarevljanke savladale Kučevljanke

U predivnoj atmosferi u SC Požarevac, rukometašice Požarevca, pobedile su lidera prvenstva ekipu RK "Kučevo" rezultatom 27:23.

Osim početnih 0:1,1:2 i 2:3 gošće su bile u podređenom položaju. Od desetog minuta rukometašice ŽRK "Požarevac" prelaze u vođstvo koje nisu ispuštale do kraja utakmice, da bi pri kraju poluvremena imale i najveću prednost na utakmici 15:7. Gošće su na kraju poluvremena uspele samo da smanje na 15:8. U nastavku susreta domaće rukometašice nastavljaju u istom tempu, ponovo podižu na plus 8 golova, ali je snažan ritam koji su nametnule u prvom poluvremenu i početkom drugog dela igre, ipak ostavio traga, te su dozvolile gošćama da se pri kraju susreta približe na minus od dva gola. No, Požarevljanke tada dodaju lagano gas i uspevaju da sa dva pogodka pri kraju meča, uspešno privedu utakmicu kraju, nanevši lideru tako, prvi poraz u prvenstvu.

Nakon ovog kola rukometašice ŽRK "Požarevac" nalaze se na trećem mestu sa tri boda zaostatka za prvoplasiranom i drugoplasiranom ekipom, ekipom RK "Kučevo" odnosno                     ŽRK "Sloga" iz Petrovca, koja je u ovom kolu izgubila u gostima od ekipe ŽRK "Mladi radnik" iz Radinca. Ovom pobedom rukometašice Požarevca vratile su se u pobedničku seriju, koja je bila prekinuta porazom protiv ekipe ŽRK "Sloga".

Narednog vikenda, ekipa ŽRK "Požarevac" igra u Loznici protiv ekipe ŽRK "Loznica grad".