01. 03. 2015. Kladovo

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93, Wiener Liga

Pobedom odbojkaši bliži opstanku

Pobedom nad ekipom Djerdapa u Kladovu odbojkaši požarevačkog Mladog radnika su se primakli bilže opstanku u najelitnijem odbojkaškom takmičenju.

U derbiju začelja, oba rivala su u meč ušla oprezno, igralo se poen za poen do 14:14 a onda su na servis Pantića, Požarevljani serijom 7:0 stigli do nedostižne prednosti. Kočanović asom koristi prvu set loptu za vođstvo Mladog radnika u meču. U drugom setu, ohrabreni gosti su brzo poveli 8:5, a onda je usledila kanonada Kladovčana. Na servis Miteva, Đerdap je poenima StojisavljevićaDelića i Ilića iz bloka preokrenuo na 14:8.

To je odredilo tok drugog perioda igre, iako su se gosti primakli na 21:22, poenima Delića Đerdap je izjednačio rezultat.

Na početku trećeg seta Đerdap je ponovo imao velikih problema na prijemu, tako da je Mladi radnik na tehnički tajm-aut otišao sa sedam poena viška – 12:7. U nastavku Đerdap je ipak podigao nivo igre i uspeo da izjednači na 15:15. Nakon toga, nastavlja se igra nerava na parketu u kojoj su Kladovčani prvi stigli do set lopte – 24:23  ali su se gosti odbranili i posle svoje šest set lopte ponovo su stekli prednost u meču.

U četvrtom periodu slika se nije mnogo promenila. Rivali su ovajali poene u serijama i to uglavnom nakon iznuđenih grešaka suparnika. Osetniju prednost domaći su ipak stekli u finišu (20:17) i tako stigli do izjednačenja. Međutim, gosti su u petom, odlučujućem setu imali više živaca i stigli su do pobede kojom su se revanširali Kladovčanima za poraz u prvom delu sezone.