08. 02. 2015. Smederevo

Autor: M.Veljković Izvor: Boom93, ŽRK Požarevac

Nastavak pohoda ka Superligi

Posle zimske pauze rukometašice Požarevca nastavile su niz pobeda. U 12. kolu Prve lige "Centar" savladale su ekipu Mladog radnika iz Radnica sa 32:23.

Sigurnom igrom tokom cele utakmice, rukometašice ŽRK "Požarevac" niti jednog trenutka nisu dovele u pitanje pobednika ovog susreta. Već nakon 14 minuta igre rezulta je glasio 1:8. Rukometašice Požarevca konstantno su vodile  i imale utakmicu u svojim rukama, ne dozvoljavajući protivniku da se približi na manje od 4 gola prednosti.

U nastavku susreta gošće iz Požarevca su dodale gas i začas je ta prednost povećana 14:22 i tu prednost su uspele da održe do kraja susreta i da je čak i povećaju.

U ugru su ulazile gotovo sve igračice, i one su uspele da iskoriste svoju šansu i daju svoj doprinos ovoj važnoj pobedi rukometašica Požarevca. Ova pobedom ekipa Požarevca preuzela treću poziciju na tabeli od ekipe ŽRK "Voždovac 1955" iz Beograda.

Sledećeg vikenda,  rukometašice Požarevca u 13.og kola ,Prve lige  Srbije igraju u gostima meč protiv ekipe ŽRK "Voždovac 1955", direktnog konkurenta za mesto koje vodi u baraž za Super ligu.

Pobedom nad njima ekipi ŽRK "Požarevca" bila bi odškrnuta vrata ka Super ligi Srbije.