04. 12. 2014. Kostolac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Metaloplastika lako sa Rudarom

U poslednjoj utakmici 10. kola nacionalnog šampionata za rukometaše, posle bolje igre tokom čitavog duela, sinoć je šabačka Metaloplastika u Kostolcu savladala domaći Rudar 26:20.

Već posle 10 minuta igre bilo je četiri gola prednosti za goste, da bi u pojedinim trenucima Metaloplastika vodila i sa sedam golova razlike. Ekipa Rudara nije uspla da se primakne pa je prvo poluvreme završeno sa 13:9 za Šapčane. Nastavak meča ipak je doneo nadu Kostolčanima da mogu do iznenađenja. Zaigrali su rukometaši Rudara čvrsto u odbrani i u 38. minutu bilo je 15:15.

Ipak prevagu je odnela ekipa Metaloplastike zahvaljujući odličnim intervecijama golmana Šapčana Aleksića. Rudar u petak gostuje ekipi Crvene zvezde u Beogradu.