01. 12. 2014. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

Bodovi opstanka

U 10. kolu Super muške rukometne lige Srbije ekipa Požarevca savladala je Crvenu Zvezdu sa 29:27.

Igrači Požarevca uspeli su da pred svojom publikom savladaju favorizovanu ekipu Crvene Zvezde. Tokom prvog poluvremena gosti su držali konce igre u rukama, ali su domaći uspešno parirali ne dozvolivši više od tri gola prednosti, izuzev u 23. minutu kada je bilo četiri. Angažovanijom igrom do kraja prvog dela igre, na odmor se ipak otišlo samo sa jednim golom prednosti u korist gostiju, 17:18.

U drugom poluvremenu Požarevljani kreću svim snagama ka golu gostiju. Agresivnost u odbrani i napadu donose rezultate da bi  domaći prešli u vodjstvo u 39. minutu. Od tog trenutka gosti nisu više dolazili do prednosti, samo do izjednačenja u par navrata.

Posle ove pobede MRK "Požarevac" zauzima 8. mesto sa 7 osvojenih bodova. Sledeću utakmicu rukometaši Požarevca igraju protiv Kolubare u Lazarevcu.