26. 11. 2014. Kostolac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93

„Energetičari“ stali kraj elektrana

U 9. kolu Super muške rukometne lige ekipa Rudara poražena je u Kostolcu od Partizana sa 27:29.

U sjajnoj atmosferi pre oko 1000 gledalaca ekipa Rudara je posle velike borbe poražena od favorizovane ekipe Partizana. Igrači Rudara su dominirali u prvom poluvremenu. Golman domaćina Rajičić je sjajnim odbranama dao dodatnu motivaciju svojim saigračima,  pa tako Rudar brzo dolazi do tri gola razlike. Posle tajmauta Partizana, sledi pad u igri Kostolčana. Partizan polako topi prednost domaćina, da bi u poslednjem napadu u prvom poluvremenu uspeo da poravna rezultat na 14:14.

Drugo poluvreme donelo je dosta uzbudjenja. Igrači obe ekipe zaigrali su dosta agresivnije u odbrani, tako da do polovine drugog dela igre niko nije uspeo rezultatski da se odlepi. Zadnjih pet minuta utakmice Beogradjani uspevaju da slome otpor Kostolčana i da ostanu neporaženi.

Rudar iz Kostolca posle 9. odigranih kola zauzima 6. mesto na tabeli. U sledećem kolu Kostolčani dočekuju Metaloplastiku iz Šabca.