24. 11. 2014. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93, ŽRK Požarevac

U pohodu na baraž

Rukometašice ŽRK "Požarevac" nastavile su seriju pobeda i ne znaju za poraz od petog kola. U 10.kolu Prve lige Srbije, proteklog vikenda savladana je ekipa ŽRK "Radnički" Obrenovac rezultatom 33:24 (16:15).

Zbog veoma opuštene i ležerne igre domaće ekipe tokom prvog poluvremena, gošće su uspele da se ravnopravno nose sa rukometašicama Požarevca i na odmor odu sa samo golom minusa. Najveća prednost domaće ekipe je iznosila u jednom trenutku tri gola, ali se na poluvreme ipak otišlo sa samo golom prednosti za domaću ekipu.

U nastavku susreta ista priča u prvih desetak minuta. Od 38. minuta rukometašice Požarevca "dodaju gas", u odbrani igraju mnogo agresivnije i angažovanije. Do kraja susreta primaju još samo 6 golova, a postižu 13, i tako dolaze do konačnih, ubedljivih, 33:24.  U domaćoj ekipi posebno su se istakle Mitrović-Bogdanović sa 11, odnosno Knežević sa 10 pogodaka.

Ovom utakmicom, rukometašice ŽRK "Požarevac"oprostile su se od domaćih navijača u ovom delu sezone, jer poslednju utakmicu igraju u gostima narednog vikenda, protiv ekipe ORK "Ložnica“.