23. 11. 2014. Požarevac

Autor: M. Veljković Izvor: Boom93, Wienerliga

Mladi tim Požarevca nije izdržao

Nakon tri dana, a posle teške revanš utakmice sa Hapoelom u Izraelu, Crvena zvezda je gostovala u Požarevcu. U redovima šampiona nije se primetio umor jer su sjajnom igrom odoleli svim naletima mladih Požarevljna.

Zvezda je izvrsno otvorila prvi set, povela sa 10:2, ali je Mladi radnik u finišu zapretio, uspeo da dođe najpre do dva poena minusa (21:19), a potom i do izjednačenja (23:23). Ipak, Zvezda je bila sigurnija  i stabilnija, pa je rešila u svoju korist prvi deo igre – 25:23.

U nastavku su Beograđani bili daleko bolji rival. Poveli su crveno-beli sa 11:6 u drugom setu, a ovoga puta tu prednost nisu prokockali – 25:16. Slično je bilo u trećem setu, u kojem su Požarevljani stigli do 19-og poena.